Leżał na ulicy, na ciele miał rany kłute. Sprawcą zabójstwa był szwagier?

Redakcja
09.06.2018 16:56
Nóż
fot. Shutterstock

57-letniego martwego mężczyznę znaleziono na jednej z ulic Strzyżyna k/Słupska (woj. pomorskie). Na ciele miał wiele ran kłutych. Policja zatrzymała już jego szwagra, podejrzanego o dokonanie zabójstwa.

Do zdarzenia, o którym pisze trójmiejska "Gazeta Wyborcza", doszło w piątkowy wieczór. Miejscowa policja otrzymała zawiadomienie o rannym mężczyźnie leżącym na ulicy, kilkadziesiąt metrów od swojego domu. Niestety, gdy służby dotarły na miejsce, już nie żył. Od razu zauważono natomiast na jego ciele rany kłute, prawdopodobnie od ciosów nożem. Jedną z nich miał w okolicach szyi.

Śledztwo wszczęła już Prokuratura Okręgowa w Słupsku. Prowadzone jest ono pod kątem spowodowania ciężkich obrażeń ciała ze skutkiem śmiertelnym. Policja zatrzymała już natomiast jednego podejrzanego - jest to szwagier zmarłego.

Zobacz także

– Jest wytypowany sprawca tego przestępstwa, który został zatrzymany. Czynności z tą osobą zostaną przeprowadzone w niedzielę. Na sobotę natomiast zaplanowano sekcję zwłok zmarłego, której wyniki mają dać odpowiedź na pytanie, co było przyczyną śmierci i jakie narzędzie zostało użyte. Obecnie mamy do czynienia z kilkoma niespójnymi informacjami o okolicznościach śmierci. Sekcja może potwierdzić, że do śmierci przyczyniła się osoba trzecia i czy rany zostały zadane w sposób zamierzony bądź przypadkowy - wyjaśniał w rozmowie z "GW" Paweł Wnuk, rzecznik słupskiej prokuratury. 

Chcesz otrzymywać podobne informacje? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku!

RadioZET.pl/trojmiasto.wyborcza.pl/MP