Nauczyciel molestował kilkuletnie dziewczynki. Nie przyznał się do winy

Redakcja
14.06.2018 13:17
Molestowanie
fot. Wikimedia.Commons

Zarzuty molestowania sześciu dziewczynek w wieku 8-9 lat postawiła w czwartek Prokuratura Rejonowa w Pruszczu Gd. (woj. pomorskie) 40-letniemu nauczycielowi jednej ze szkół w tym rejonie. Prokuratorzy wystąpili do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

O zatrzymaniu nauczyciela poinformowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. Jak podała, zatrzymano go w środę wieczorem, a w czwartek prokuratura postawiła mu zarzuty popełnienia sześciu przestępstw na szkodę sześciu dziewczynek.

Grozi mu 12 lat więzienia

Wawryniuk dodała, że 40-latek był lektorem języka angielskiego w jednej ze szkół podstawowych w rejonie działania pruszczańskiej prokuratury.

Zobacz także

– Wykorzystując istniejący stosunek zależności, wielokrotnie doprowadził pokrzywdzone do poddania się innej czynności seksualnej – poinformowała rzecznik, dodając, że za takie przestępstwa grozi do 12 lat więzienia.

Dzieci przesłuchane przez psychologów

Rzecznik poinformowała też, że do przestępstw miało dojść między styczniem a czerwcem br. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów. Odmówił złożenia wyjaśnień. Prokuratura skieruje do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące.

Zobacz także

Ze względu na charakter sprawy prokuratura odmówiła podania bardziej szczegółowych informacji. Śledczy postanowili nie podawać nawet lokalizacji szkoły, w której miało dojść do molestowania.

Wawryniuk powiedziała, że policję o sprawie zawiadomiła przed kilkoma dniami mama jednej z dziewczynek. Wszystkie pokrzywdzone zostały przesłuchane w sądzie w obecności psychologów, którzy potwierdzili wiarygodność dzieci.

RadioZET.pl/PAP/MP