Zamknij

Skatowany pies w torbie przysypanej popiołem. Policja chce aresztu dla właściciela, który wyrzucił zwierzę na śmietnik

Redakcja
13.02.2019 16:01
Skatowany pies w torbie przysypanej popiołem. Policja chce aresztu dla właściciela, który wyrzucił zwierzę na śmietnik
fot. Facebook.com/Schronisko dla zwierząt w Chojnicach "Przytulisko"

Zmaltretowanego i wyziębionego psa znalazły w poniedziałek mieszkanki Chojnic w województwie pomorskim. Kobiety, wyrzucając śmieci, zwróciły uwagę, że w kontenerze coś się rusza. Pod popiołem znalazły torbę, a w niej żywego psa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Jednak człowiek potrafi być gorszy niż wszystkie potwory z horrorów… Pęknięta czaszka, obrzęk mózgu i wiele innych obrażeń... Mamy nadzieję, że Popiołek przeżyje” – pisało schronisko „Przytulisko” w mediach społecznościowych. Według weterynarza, który badał psa, zwierzę było bite tępym narzędziem po głowie i kopane. Na szczęście stan psa, któremu  nadano imię „Popiołek”, stopniowo się poprawia. 

Zobacz także

Sprawą szybko zainteresowała się policja, a w sieci zorganizowano zbiórkę pieniędzy na nagrodę dla osoby, która wskaże oprawcę.

screenshot-www.facebook.com-2019.02.13-16-02-47

Ten znalazł się już kolejnego dnia. To 63-letni mieszkaniec Chojnic. Komenda Miejska Policji w Gdańsku poinformowała w środę, że pomocne w ustaleniu jego tożsamości były relacje świadków i okoliczny monitoring.

Oprawca przyznał się do winy i usłyszał zarzut dotyczący znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Policjanci chcą tymczasowo aresztować mężczyznę. Taki wniosek trafił już do prokuratury.

Zobacz także

RadioZET.pl/Polsat News/PAP/MK