Tragedia na Pomorzu. Ciało 15-latka w wannie

Redakcja
14.12.2017 20:03
Tragedia na Pomorzu. Ciało 15-latka w wannie
fot. PAP

15-letni chłopiec zmarł w czwartek w wyniku zatrucia tlenkiem węgla w jednym z domów jednorodzinnych w Tczewie (Pomorskie). Ponadto pięć osób, w tym troje dzieci, zostało zabranych do szpitala.

Zagłosuj

Czy posiadasz czujnik czadu?

Liczba głosów:

Jak poinformował PAP st. kpt. Zbigniew Rzepka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie, ciało 15-latka zostało znalezione w wannie.

- W łazience znajdował się piecyk gazowy, który był prawdopodobnie przyczyną zatrucia - dodał.

Zobacz także

Strażacy co roku ostrzegają przed niebezpieczeństwem związanym z tlenkiem węgla. Przypominają, że przyczyny zatruć są wciąż te same, i ciągle przez wielu ignorowane - niedrożność przewodów kominowych, brak właściwej wentylacji i dbałości o urządzenia grzewcze. Staż apeluje, by nie zostawiać potencjalnego źródła ognia bez kontroli.

Tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym. W układzie oddechowym człowieka wiąże się z hemoglobiną 250 razy szybciej niż tlen, blokując dopływ tlenu do organizmu. Objawami lżejszego zatrucia są ból i zawroty głowy, osłabienie i nudności. Następstwem ostrego zatrucia - przy dużych stężeniach tego gazu - może być nieodwracalne uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, niewydolność wieńcowa i zawał albo nawet śmierć.

RadioZET.pl/PAP/DG