Zamknij

Wisła wyrzuciła na brzeg ciało 75-latki. Niosło się przez 70 km

Redakcja
14.07.2018 14:51
Tczew
fot. Wikimedia.Commons

Cztery lata trwały poszukiwania Heleny Gackowskiej. Niestety, ich finał okazał się tragiczny. Ciało zaginionej wyrzuciła bowiem na brzeg Wisła.

11 stycznia 2014 roku 75-letnia wówczas Helena Gackowska, mieszkanka Grudziądza (woj. kujawsko-pomorskie) wyszła z domu i ślad po niej zaginął. Pomimo apeli rodziny, upublicznienia wizerunku oraz szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej ze strony służb, kobiety nie udało się odnaleźć.

Sprawa ucichła aż po początku kwietnia bieżącego roku, gdy na nabrzeżu Wisły w pobliżu Tczewa (woj. pomorskie) znaleziono zwłoki starszej kobiety. Przystąpiono więc do specjalistycznych badań, mających na celu ustalenia tożsamości denatki.  

Zobacz także

Po kilku tygodniach badań i analizy materiału DNA w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym okazało się, że znaleziona na brzegu rzeki kobieta to właśnie zaginiona cztery lata wcześniej Gackowska. Teraz trwa ustalanie przyczyn oraz okoliczności jej śmierci.

- Zwłoki znajdowały się na nabrzeżu Wisły, w jednej z miejscowości na terenie działania komendy w Malborku - mówi w rozmowie z Onete Jacek Jeleniewski z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu. Wychodzi więc na to, że ciało 75-latki niesione było przez prąd rzeki na odcinku 70 km. 

Chcesz otrzymywać podobne informacje? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET!

RadioZET.pl/Onet.pl/MP