Zamknij

Znajdziesz nas także

Pobierz apkę Radia ZET

Zwłoki w opuszczonych pomieszczeniach. Dwaj bezdomni zatrzymani ws. zabójstwa

Redakcja
23.05.2019 16:05
Policja
fot. Shutterstock

Śledczy badają sprawę zabójstwa w opuszczonych pomieszczeniach w Chojnicach. Miało do niego dojść podczas libacji alkoholowej. Zatrzymano już dwie osoby, które mogą być potencjalnymi sprawcami, aczkolwiek nie usłyszały jeszcze zarzutów.

Do zbrodni, którą opisuje "Gazeta Pomorska", doszło w środę wieczorem, w opuszczonych przy ul. Człuchowskiej w Chojnicach (woj. pomorskie). Jak podaje prokuratura, ofiarą jest Krzysztof H., mieszkaniec gminy Chojnice. Oględziny oraz wstępne ustalenia śledczych wskazują, że denat miał rozległe obrażenia czaszki i twarzoczaszki oraz że do jego śmierć miała miejsce podczas libacji alkoholowej. 

Zobacz także

- Nasze wstępne ustalenia wskazują, że sprawcami są dwaj chojniczanie wielokrotnie karani za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu. Przez całą noc policjanci intensywnie ich poszukiwali. Rano, ok. godz. 8 zostali zatrzymani. Wykonujemy czynności procesowe w tej sprawie - mówi w rozmowie z "Gazetą Pomorską" Mirosław Orłowski, miejscowy prokurator rejonowy.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Gazeta informuje też, że zatrzymani nie zostali jeszcze przesłuchani, ponieważ nadal przebywają w izbie wytrzeźwień. Wiadomo natomiast, że są to osoby bezdomne i że świadków zdarzenia, których zeznania mogą być pomocne w ustaleniu przyczyn oraz dokładnych okoliczności zajścia, jest więcej. 

RadioZET.pl/Gazeta Pomorska