Zamknij

Żołnierz miał seksualnie wykorzystać kolegę z jednostki przy użyciu butelki. Prokuratura wszczyna śledztwo

Mikołaj Pietraszewski
02.04.2019 12:32
Wojsko
fot. Pixabay

Prokuratura w Gdyni bada, czy w 49. Bazie Lotniczej w Pruszczu Gdańskim doszło do przestępstwa o charakterze seksualnym. Jeden z żołnierzy miał bowiem wykorzystać innego z tej samej jednostki. 

Do zdarzenia, o którym informuje Radio Gdańsk, miało dojść przed czterema laty, ale dopiero teraz poszkodowany złożył w tej sprawie doniesienie do prokuratury. Nieoficjalnie mówi się o libacji alkoholowej, jaką urządzili sobie wojskowi podczas noclegu w hotelu w Drawsku Pomorskim. 

Wówczas jeden z żołnierzy miał dokonać tzw. innej czynności seksualnej wobec 55-letniego członka jednostki. Miał przy tym użyć butelki po alkoholu. Co więcej, jak donosi „RG”, pokrzywdzony otrzymywał od swojego rzekomego oprawcy obsceniczne w treści SMS-y. Po czterech latach śledztwo w tym kierunku wszczęła Prokuratura Rejonowa w Gdyni.

Zobacz także

– Dowódca jednostki przeprowadził rozmowy wyjaśniające z zainteresowanymi stronami. Te informacje z meldunku nie potwierdziły się, niemniej jednak dowódca podjął decyzję o zgłoszeniu sprawy do prokuratury celem wyjaśnienia. Czekamy na wyjaśnienie sprawy przez prokuraturę – skomentował w rozmowie z Radiem Gdańsk oficer prasowy 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim mjr Paweł Michalski.

„RG” rozmawiało także z pełnomocnikiem poszkodowanego, który przyznał, że 55-latek jest zdewastowany psychicznie. „Koszmar zdarzenia znów powrócił. Mój klient musi znów przeżywać to na nowo. Dlatego nie chciałbym ujawniać szczegółów tego bulwersującego, zdaniem mojego klienta, wydarzenia” – powiedział. 

RadioZET.pl/Radio Gdańsk