Była radna PiS rozpoczęła głodówkę. Wcześniej została skazana w sprawie Pomaski

Redakcja
07.11.2018 17:50
Pomorze. Była radna PiS Anna Kołakowska rozpoczęła głodówkę
fot. Piotr Zagiell/East News

Anna Kołakowska, była radna PiS z Gdańska, zapowiedziała rozpoczęcie głodówki. To jej reakcja na skazanie działaczki Narodowej Hajnówki skazanej na 4 miesiące więzienia za czynną napaść na policjanta. Kołakowska wcześniej sama została uznana winną kierowania gróźb pod adresem posłanki PO Agnieszki Pomaski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak poinformowała na Facebooku, Kołakowska protest głodowy rozpoczęła 5 listopada. "Zgodnie z zapowiedzią podjęłam dziś protest głodowy w związku z przetrzymywaniem w więzieniu Barbary Poleszuk, działaczki Narodowej Hajnówki, zaangażowanej w upamiętnianie Żołnierzy Wyklętych i propagowanie wartości patriotycznych" - napisała była radna PiS w liście, który wysłała do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. 

W środę Kołakowska poinformowała, że "piję tylko wodę i niesłodzoną herbatę". "Mam nadzieję, że twarde serce władzy trochę skruszeje" - dodała.

Zobacz także

26-letnia Poleszuk, działaczka Narodowej Hajnówki, została skazana na 4 miesiące pozbawienia wolności za czynną napaść na funkcjonariusza. Miało do tego dość podczas "Nocy Kupały" w Białowieży w 2016 roku. Wyrok wydał sąd w Hajnówce, a Poleszuk przebywa w areszcie w Warszawie.

W ocenie Kołakowskiej taka decyzja wymiaru sprawiedliwości to sprawa polityczna.

"Sądzę, że gdyby dziś przy władzy było PO to cały PiS głośno krzyczałby uwolnić Basię. Na tym chyba polega nieszczęście Basi, że ci, którzy mogą coś zrobić - milczą" - argumentowała była radna PiS. 

Zobacz także

Kim jest Anna Kołakowska?

To była radna miejska PiS z Gdańska. W ostatnich wyborach samorządowych bezskutecznie starała się o mandat radnego sejmiku z list Ruchu Narodowego. Kołakowska znana jest na Pomorzu ze swoich radykalnych poglądów.

W maju 2016 roku zamieściła na Facebooku wpis, w którym skomentowała zachowanie posłanki PO Agnieszki Pomaski w Sejmie. "Trzeba to coś ogolić na łyso" - napisała wówczas Kołakowska. 

Za te słowa Pomaska pozwała byłą radną PiS, która została skazana na 1 tys. złotych grzywny oraz nakazał jej przeprosić posłankę PiS.

Radna PiS musi przeprosić posłankę PO za wpis o goleniu na łyso

RadioZET.pl/Dziennik Bałtycki/PTD