Zderzenie pociągów na Pomorzu. Kilkanaście osób lekko rannych

Redakcja
30.08.2017 23:20
Zderzenie pociągów na Pomorzu. Kilkanaście osób lekko rannych
fot. Twitter/ SekretarzStanu

W środę wieczorem na stacji Smętowo Graniczne (powiat starogardzki) wykoleił się pociąg relacji Gdynia Główna - Bielsko Biała/Zakopane. Nie ma ofiar śmiertelnych. Ze wstępnych informacji wynika, że nie ma osób ciężko rannych. Na miejscu zdarzenia jest wojewoda pomorski, Dariusz Drelich. Praca służb i Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego może potrwać do godzin porannych. 

Do zdarzenia doszło około godziny 22. St. bryd. Piotr Socha z pomorskiej Straży Pożarnej poinformował, że z pociągu osobowego zostało ewakuowanych 130 pasażerów. Służby zapewniły im potrzebną pomoc.

TVN24 podaje, że najprawdopodobniej pociąg osobowy TLK Pogoria relacji Gdynia - Bielsko-Biała najechał na skład towarowy. Z 11 wagonów wykoleiła się lokomotywa i 7 wagonów. Na miejscu działają strażacy i oddziały ratowników medycznych.

Jak poinformowała na antenie Radia ZET Karina Stankowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim, 20 osób, w tym 4 dzieci zostało poszkodowanych. Jedno dziecko zostało zabrane z miejsca wypadku przez śmigłowiec LPR. Troje dzieci trafiło do szpitala w Grudziądzu. Ich obrażenia są lekkie. 

Na miejsce zdarzenia są wojewoda pomorski i dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego. 

W związku z wykolejeniem pociągu podróżni zostaną przewiezieni z miejsca zdarzenia Zastępczą Komunikacją Autobusową do Bydgoszczy. Tam zorganizowano skład zastępczy.

- Maszynista pociągu powiedział, że zauważył w ostatnim momencie, że lokomotywa wjeżdża na jego tor. Zaczął hamować i dzięki niemu nie doszło do jeszcze większej katastrofy - powiedziała w rozmowie z Polsat News Beata Odziemkowska, redaktor naczelna "Wieści z Kociewia", która znajduje się na miejscu zdarzenia 

Oświadczenie PKP PLK:

RadioZET.pl/PAP/Polsat News/kg/DG