Antoni Macierewicz ma pomysł na Warszawę: zburzyć Pałac Kultury i postawić pomnik z figurą Matki Boskiej

Redakcja
04.05.2018 13:02
Antoni Macierewicz ma pomysł na Warszawę: zburzyć Pałac Kultury i postawić pomnik z figurą Matki Boskiej
fot. East News

Figura Matki Boskiej zamiast Pałacu Kultury? Na antenie Telewizji Trwam Antoni Macierewicz podzielił się swoim pomysłem na Warszawę. PKiN nazwał „symbolem sowieckiej władzy”. Były szef MON ma nawet propozycję, czym zastąpić budynek na Placu Defilad. 

Antoni Macierewicz regularnie komentuje bieżące sprawy w felietonie „Głos Polski” emitowanym w TV Trwam. Ostatni program był poświęcony obchodom uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

Mówiąc o patriotyzmie i wadze majowych wydarzeń dla historii, odniósł się potem do silnego — jego zdaniem — kultu maryjnego w Polsce, który ma stanowić spoiwo dla tożsamości narodu i jego dziedzictwa. 

— Związek kultu maryjnego i szczególnej opieki Maryi nad Polską najbardziej jest widoczny i uzewnętrzniony w 1920 r. w Cudzie nad Wisłą — mówił polityk. Jak dodał, ubolewa, że ta karta z historii Polski jest „lekceważona”.

Zburzenie Pałacu Kultury

Jego zdaniem dowodem na to jest właśnie Pałac Kultury. — Jak inaczej nazwać fakt, że w centrum Polski symbolem Warszawy, bohaterskiej stolicy, która zatrzymała bolszewików i uratowała Europę przed zagładą, stoi symbol sowieckiej władzy — Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina — mówił Macierewicz. 

Antoni Macierewicz nie popiera też istnienia Pałacu Kultury i Nauki, który zajmuje centralny plac w stolicy. Były szef MON zdradził swój pomysł na zagospodarowanie Warszawy. Macierewicz zaproponował, że w miejscu, gdzie teraz znajduje się Pałac Kultury i Nauki, powinna stać „Kolumna Chwały Wojska Polskiego zwieńczona figurą Matki Boskiej Hetmanki Polski”. — To jest prawdziwy symbol Polski i taki jest związek trwały naszej tradycji, naszego dorobku cywilizacyjnego i naszej wiary — przekonywał Macierewicz.

RadioZET.pl/TV Trwam/KM