Generał Różański w Radiu ZET: Macierewicz jest odważny, ale nie wskoczyłbym z nim do wody [WIDEO]

Redakcja
08.11.2017 20:54
Generał Różański w Radiu ZET: Macierewicz jest odważny, ale nie wskoczyłbym z nim do wody [WIDEO]
fot. Radio ZET

„Generałowie. Niewygodna prawda o polskiej armii" to nowa książka Juliusza Ćwielucha. W studiu Radia ZET jeden z bohaterów publikacji opowiedział o ''znaczących faktach'' z biografii Antoniego Macierewicza oraz słynnym ''wykończeniu Caracali''. 

Były Dowódca Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnych, generał Mirosław Różański był gościem Justyny Dżbik-Kluge oraz Romana Osicy w programie "Popołudnie z Radiem ZET". 

- Skoki do wody to dyscyplina, która wymaga odwagi. Myślę, że warto o tym mówić, że Macierewicz to człowiek odważny, który nie boi się wyzwań i ja takie cechy i przymioty dostrzegam w sensie pozytywnym - powiedział na antenie Radia ZET generał Różański. Dodał jednak, odnosząc się do ówczesnej współpracy z Antonim Macierewiczem, że ''nie na każdy skok z panem ministrem by się zdecydował''.

Gen. Mirosław Różański odpowiedział także na pytanie Romana Osicy, dotyczące Wacława Berczyńskiego i jego udziału w ''wykończeniu Caracali''. - Jest to sytuacja kuriozalna. Jeden z lepszych przetargów, który został przygotowany przez moich kolegów, był gwarancją tego, że Siły Zbrojne uzyskają zdolności, które teraz niestety są niszowe i je tracimy - stwierdził w ,,Popołudniu z Radiem ZET''.

RadioZET.pl/DG