Komunizm, a może... faszyzm?! Lubnauer zdradza, co Polacy mówią o rządach PiS [WIDEO]

Redakcja
28.12.2017 18:03
Komunizm, a może... faszyzm?! Lubnauer zdradza, co Polacy mówią o rządach PiS [WIDEO]
fot. Radio ZET

Zmiany w sądownictwie, Lex Szyszko, komisja reprywatyzacyjna i... ''koniec komunizmu'' - dobiega końca gorący, polityczny rok 2017. Katarzyna Lubnauer w studiu Radia ZET podsumowała i skomentowała polityczne wydarzenia minionych miesięcy. - PiS uważa, że może nie tylko rządzić w Polsce, ale się panoszyć. Jestem temu absolutnie przeciwna - powiedziała. 

Posłanka na Sejm VIII kadencji, przewodnicząca partii Nowoczesna była gościem Justyny Dżbik-Kluge i Romana Osicy w programie ''Popołudnie z Radiem ZET''. 

Reforma sądownictwa forsowana przez rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz nieoczekiwany konflikt na linii Andrzej Duda-PiS były głównymi politycznymi tematami mijającego roku. Zdaniem Katarzyny Lubnauer, prezydenckie weta ustaw o SN i KRS nie były grą obozu władzy. 

- Prezydent próbował wybić się na pewną niezależność, aby więcej ugrać. Ostatecznie Polacy zapłacili za to wysoką cenę dlatego, że Andrzej Duda podpisał bardzo złe ustawy, które upartyjniają Sąd Najwyższy i KRS - mówiła Katarzyna Lubnauer. 

- Jaki jest plan Nowoczesnej na taki dalszy opór wobec sądów? - dopytywał Roman Osica. - W przypadku sądów jest już pozamiatane - skwitowała krótko szefowa Nowoczesnej. Dodała, że zjednoczona opozycja powinna odsunąć PiS od władzy i odkręcić złe reformy. 

Katarzyna Lubnauer nie szczędziła słów krytyki ministrowi środowiska. Jak powiedziała, Jan Szyszko traktuje Puszczę Białowieską jak ''składowisko desek''. - Obserwowałam jak wygląda wycięta Puszcza (...) Mam wrażenie, że zniszczenia związane z Lex Szyszko będzie bardzo trudno odtworzyć - skomentowała. 

Po pytaniu, czy dostrzega dobre zmiany zaproponowane przez PiS w 2017 roku, w studiu Radia ZET zapadła... cisza. Na słowa uznania nie zasłużyła nawet działalność komisji weryfikacyjnej. - Dzika komisja walcząca z dziką reprywatyzacją to droga na skróty (...) Realnie to ładnie wygląda w telewizji, natomiast gorzej, jeśli chodzi o realia - podsumowała. 

Na koniec audycji szefowa Nowoczesnej skomentowała słowa Mariusz Błaszczaka, który stwierdził, że dzięki podpisaniu przez prezydenta ustaw o sądownictwie „skończył się w Polsce komunizm”. - W sklepie usłyszałam, że ludzi bardziej interesuje, kiedy w Polsce skończy się faszyzm. Takie jest spostrzeżenie na temat rządów PiS przez wielu Polaków. To było śmieszne, Błaszczak chciał zaistnieć w historii, tylko spóźnił się kilkanaście lat - powiedziała.

RadioZET.pl/DG