Zamknij

Marcin Meller w Radiu ZET: Merkel to stabilny i przewidywalny polityk sprzyjający Polsce [WIDEO]

Redakcja
21.11.2017 20:15
Marcin Meller w Radiu ZET: Merkel to stabilny i przewidywalny polityk sprzyjający Polsce [WIDEO]
fot. Radio ZET

Wprost z gruzińskiej podróży do studia Radia ZET przybył Marcin Meller, który opowiedział o swojej miłości do Gruzji oraz problemach Angeli Merkel w tworzeniu powyborczej koalicji. Czy wydarzenia za zachodnią granicą Polski mają istotny wpływ na polityczne życie w Polsce? 

Historyk, dziennikarz, prezenter telewizyjny, autor wielu książek i miłośnik Kaukazu był gościem Justyny Dżbik i Romana Osicy w programie "Popołudnie z Radiem ZET".

- Polsce potrzebne są stabilne rządy za zachodnią granicą. Najlepiej, gdyby Alternatywa dla Niemiec miała jak najniższe poparcie. Angela Merkel jest jednym z nielicznych niemieckich polityków sprzyjających Polsce - powiedział w ''Popołudniu z Radiem ZET'' Marcin Meller. Dodał, że przyspieszone wybory parlamentarne w Niemczech mogą oznaczać wzrost poparcia dla radykalnych ugrupowań.

''Popołudnie z Radiem ZET'' - trzygodzinny program łączący w sobie muzykę na żywo oraz spotkania m.in. z artystami i politykami.

Meller odniósł się na antenie Radia ZET do swojego wpisu w mediach społecznościowych na temat Marszu Niepodległości. ''Naprawdę nie mogę pojąć jak po doświadczeniach drugiej wojny mogą być w Polsce fani Hitlera, chodzić ulicami z obstawą policji i co najgorsze, władza i rządowe media wspierają ich i nazywają ich patriotami. Kto mi to wytłumaczy?'' - pisał. 

- Powiedzenie, że przez Warszawę 11 listopada przeszło 60 tysięcy nazistów jest kompletną bzdurą, ale ton nadawali faszyzujący osobnicy z transparentami i hasłami, które wywołały bulwersację w prawicowych mediach - skomentował w Radiu ZET Marcin Meller. 

RadioZET.pl/DG