Zamknij

Tomasz Siemoniak w Radiu ZET: Górę wzięła frakcja, która boi się ''Solidarności'' [WIDEO]

Redakcja
23.11.2017 19:33
Tomasz Siemoniak w Radiu ZET: Górę wzięła frakcja, która boi się ''Solidarności'' [WIDEO]
fot. Radio ZET

Od 1 marca 2018 r. dwie niedziele handlowe w miesiącu, w 2019 r. - jedna, a od 2020 r. całkowity zakaz handlu w niedziele - to zakładają poprawki PiS do projektu ustawy o handlu w niedziele. Tomasz Siemoniak w studiu Radia ZET ''na gorąco'' skomentował zmiany proponowane przez partię rządzącą.

Były minister obrony narodowej, wicepremier w rządzie Ewy Kopacz, obecnie poseł i wiceszef Platformy Obywatelskiej był gościem Justyny Dżbik-Kluge oraz Romana Osicy w programie "Popołudnie z Radiem ZET". 

- Górę wzięła frakcja, która boi się bardzo ''Solidarności''. Związkowcy wydawali ''pomruki'', że projekt połowicznego rozwiązania mówiącego o dwóch wolnych niedzielach im się podoba - powiedział na antenie Radia ZET Tomasz Siemoniak. Dodał, że Platforma Obywatelska będzie głosować przeciwko ustawie o handlu w niedziele.

Roman Osica, prowadzący "Popołudnie z Radiem ZET", poruszył temat tajnego aneksu do raportu z likwidacji WSI. - Co takiego jest w nim, że nawet PiS nie chce go opublikować? - dopytywał Tomasza Siemoniaka.

- Jeżeli trzech kolejnych prezydentów nie chce go opublikować, to znaczy, że kompromitowałby on polskie państwo - stwierdził. 

RadioZET.pl/DG