Zamknij

W trakcie remontu zawaliła się ściana. Z katastrofy ocalała jedna osoba

28.08.2021 18:47

W jednym z domów w Popowie (woj. śląskie) runęła w sobotę część ściany. Do katastrofy budowlanej doszło prawdopodobnie podczas prac remontowych. – Choć w domu była jedna osoba, nie odniosła obrażeń – podała straż pożarna.

Popów. Zawaliła się ściana domu
fot. EAST NEWS, zdjęcie ilustracyjne

Katastrofa budowlana na Śląsku. W Popowie runęła w sobotę po południu ściana w jednym z domów jednorodzinnych.

- Podczas prac remontowych, najprawdopodobniej przy zabezpieczaniu fundamentów, część ściany budynku jednorodzinnego uległa zawaleniu – powiedział PAP mł. bryg. Mariusz Gosławski z Komendy Powiatowej PSP w Kłobucku.

Popów. Podczas remontu domu zawaliła się ściana. W środku była jedna osoba

Strażak wyjaśnił, że dom zamieszkiwały dwie osoby. Podczas katastrofy jedna z nich była wewnątrz budynku. – Wyszła o własnych siłach, nie odniosła żadnego uszczerbku na zdrowiu – dodał strażak.

Decyzją inspektora nadzoru budowlanego dom został wyłączony z użytku. W poniedziałek stan budowli oceni specjalna komisja. Na miejsce skierowano trzy zastępy strażaków, których głównym zadaniem było zabezpieczenie miejsca katastrofy.

Portal tygodnika Kłobucka.pl podaje, że właściciel budynku lub wynajęte przez niego osoby prawdopodobnie usłyszą zarzuty w związku z narażeniem zdrowia i życia, a także bezpośrednim spowodowaniem zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób. Szczegóły w sprawie pojawią się jednak dopiero w przyszłym tygodniu. Do zawalenia doszło prawdopodobnie po przekopach obok fundamentów, które - jak informowali lokalny tygodnik mieszkańcy - od kilku dni mogły być odkryte, przez co nasiąkły wodą wskutek opadów deszczu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/Kłobucka.pl