Zamknij

Poważny wypadek na Podlasiu. 6 dzieci w szpitalu, kierowców nie można zbadać alkomatem

Redakcja
14.05.2019 11:18
Poważny wypadek na Podlasiu. 6 dzieci w szpitalu, kierowców nie można zbadać alkomatem
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Do groźnego zdarzenia doszło we wtorek, około godziny 8.00 rano. Samochód osobowy zderzył się z busem na drodze krajowej numer 61 w miejscowości Popowo, pod Grajewem (województwo podlaskie). Do szpitala trafiło osiem osób, w tym – sześcioro dzieci.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informują służby, droga jest obecnie całkowicie zablokowana.

Zobacz także

Rany kierowców nie pozwalają na przebadanie ich alkomatem

– Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący osobowym peugeotem, poruszający się od strony Łomży w kierunku Grajewa, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z busem marki Opel, którym jechało sześcioro dzieci w wieku 15-16 lat, wraz z opiekunem. To uczniowie jednej z grajewskich szkół. Wszystkie osoby trafiły do szpitali. Dzieci i kierowcy byli przytomni – relacjonowała w rozmowie z Onetem Sylwia Gosiewska z grajewskiej KPP.

Zobacz także

Kierowcy są poważnie ranni. Ich obrażenia na razie nie pozwalają na przebadanie pod kątem obecności alkoholu w organizmie.

Na miejscu wypadku pracują funkcjonariusze policji. Mają oni zbadać dokładne okoliczności i przyczynę wypadku.

Zobacz także

Droga krajowa nr 61 jest całkowicie nieprzejezdna na trasie Grajewo-Popowo. Policja zorganizowała objazdy dla samochodów ciężarowych przez Białystok krajową „ósemką” oraz przez Kolno i Pisz – drogą krajową nr 63.

Utrudnienia powinny zakończyć się około południa.

 

RadioZET