Zamknij

Pojawił się poradnik, jak bić dzieci. "Kara to posłuszeństwo Bożym poleceniom"

22.01.2020 15:40
bicie dzieci
fot. Pond5/ Wydawnictwo Słowo Prawdy

Na rynku ukazała się kontrowersyjna książka autorstwa Tedda Trippa pt. "Pastrzerz serca dziecka". W publikacji m.in. zawarte są wskazówki, jak należy bić dzieci. "Karanie musi być wyrazem twojego posłuszeństwa Bożym poleceniom i troski o dobro dziecka" - czytamy w jednym z fragmentów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na mocno kontrowersyjną treść książki zwróciła uwagę Magdalena Komsta, psycholożka i pedagożka oraz autorka bloga parentingowego Wymagające.pl. W jej ocenie, wspomniany poradnik wprost promuje bicie dzieci.

Zobacz także

"Upewnij się, że dziecko rozumie, co złego zrobiło. To często zajmuje trochę czasu. Często też dzieci będą się starały za wszelką cenę ukryć prawdę, posuwając się nawet do kłamstwa. Rozmowa może wtedy wyglądać tak:

- Tatuś kazał ci pozbierać zabawki, prawda?

- Tak

- Nie zrobiłeś tego, co kazałem.

- Tak.

- Wiesz, co tatuś musi teraz zrobić. Muszę dać ci klapsa".

- brzmi jeden z fragmentów książki.

Zobacz także

Według autora "poradnika", "karanie musi być wyrazem twojego posłuszeństwa Bożym poleceniom i troski o dobro dziecka".

słowo prawdy wydawnictwo
fot. Wydawnictwo Słowo Prawdy

"Usuń rzeczy, które mogą zneutralizować karę (pielucha, kalesony itp.). Zaraz po wykonaniu kary załóż odzież z powrotem. Najlepiej, jeżeli dziecko położysz na swoich kolanach zamiast na krześle czy łóżku" - doradza rodzicom Tedd Tripp.

Zobacz także

Autor ostrzega także, że "niektórzy są nawet gotowi donieść policji, że sprawiasz swoim dzieciom lanie".

Wydawnictwo "Słowo Prawdy" zabrało głos

"W związku z kontrowersjami wokół książki Tedda Trippa »Pasterz serca dziecka« została podjęta decyzja o tymczasowym wstrzymaniu jej sprzedaży. W ciągu najbliższych tygodni zostanie podjęta decyzja o jej przywróceniu do sprzedaży lub wycofaniu z oferty. Decyzję ogłosimy w osobnym komunikacie" - czytamy w oświadczeniu wydawnictwa.

Zobacz także

Autor kontrowersyjnej książki, Tedd Tripp, to pastor i jak czytamy na stronie Wydawnictwa "Słowo Prawdy" - ceniony specjalista w zakresie poradnictwa, wychowywania i duszpasterstwa.

RadioZET.pl/ Polsat News