Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kaczyński będzie aktywny w kampanii? Szef sztabu PiS zabrał głos

24.08.2018 11:45
xxx wiadomosci

Udział prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w kampanii samorządowej PiS będzie bardzo aktywny – powiedział w piątek szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba. Dodał, że prezes PiS będzie „na pewno nadawać dużą dynamikę” kampanii swej partii.

Kaczyński będzie aktywny w kampanii? Szef sztabu PiS zabrał głos fot. East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O to, jak będzie wyglądała aktywność prezesa PiS w kampanii, Poręba został zapytany na piątkowej konferencji prasowej.

„To będzie bardzo aktywny udział pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, to jest lider naszej formacji, osoba, która będzie na pewno nadawać dużą dynamikę naszej kampanii” – oświadczył Poręba.

Jak dodał, na początku września podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie zainaugurowanej, jak mówił, „właśnie przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego, ten udział jego będzie wyraźny, znaczny i myślę, że taki bardzo widoczny”.

Stan zdrowia Kaczyńskiego

Przez ostatnie miesiące stan zdrowia prezesa PiS był tematem wielu spekulacji. W maju Kaczyński trafił do warszawskiego szpitala przy ul. Szaserów, gdzie przeszedł operację kolana. Od tego momentu lider partii rządzącej rzadko się pojawiał publicznie oraz wracał na szpitalne leczenie.

„Miałem ostre zakażenie kolana, niebezpieczną bakterią, stąd to błyskawiczne przyjęcie do szpitala. To się może zdarzyć każdemu i każdy by został przyjęty w takim trybie. Z tego wychodzę, mam przed sobą jeszcze operację. Przechodzę dość ciężką kurację antybiotykową, co nie jest bez wpływu na samopoczucie. Wyniki krwi i wszystkie inne są dobre. Samopoczucie się poprawia” – tłumaczył Kaczyński w lipcowym wywiadzie dla tygodnika „Sieci”.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast – 4 listopada.

RadioZet.pl/PAP/PDT/bm

Oceń