Zamknij

Porsche w Stolcu. Policja szuka kierowcy pojazdu, który wpadł do rowu

01.10.2021 14:05

Policja w Ząbkowicach (woj. dolnośląskie) szuka właściciela porsche, które we wtorek wypadło z drogi na wysokości miejscowości Stolec. Na miejscu zdarzenia był tylko mężczyzna, który powiedział funkcjonariuszom, że był pasażerem pojazdu.

Porsche w Stolcu
fot. DarSzach/Shutterstock, Express-Miejski.pl/Facebook (screenshot)

Policja potwierdziła, że 28 września otrzymała zgłoszenie w sprawie porsche przy drodze wojewódzkiej nr 385. Samochód sportowy znajdował się w przydrożnym rowie.

- Obok uszkodzonego pojazdu marki Porsche znajdowały się dwie osoby: mężczyzna obsługujący lawetę oraz właściciel auta. Był on nietrzeźwy. Został zatrzymany do wytrzeźwienia, a następnie przesłuchany w charakterze świadka - przekazała Katarzyna Mazurek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach, cytowana przez serwis express-miejski.pl.

Porsche w rowie w Stolcu. Policja szuka kierowcy pojazdu

Po tym, jak mężczyzna z porsche odzyskał trzeźwość, zeznał, że podróżował pojazdem, ale jako pasażer. - Twierdził, że autem wraz z nim podróżowały nieznane mu osoby i z nieznanych przyczyn pojazd zjechał do rowu. Na chwilę obecną prowadzone są czynności w celu ustalenia tożsamości osób, które z nim jechały oraz czynności wyjaśniające  z art. 96 kodeksu wykroczeń, oraz art. 97 kodeksu wykroczeń lub też 86 kodeksu wykroczeń w zależności od ustaleń - dodała Katarzyna Mazurek.

Na podstawie artykułów przytoczonych przez rzeczniczkę policji z Ząbkowic, można otrzymać karę grzywny lub nagany. Wszystkie osoby, które były świadkami zdarzenia w okolicy Stolca, proszeni są o kontakt z ząbkowicką policją pod nr tel. 47 875 62 22.

RadioZET.pl/Express-miejski.pl