Porwanie w Białymstoku. Przy poszukiwaniach wykorzystano helikopter Black Hawk

Redakcja
08.03.2019 20:56
Porwanie w Białymstoku. Przy poszukiwaniach wykorzystano helikopter Black Hawk
fot. K.Krukiewicz/Reporter

Szef MSWiA Joachim Brudziński podkreślił, że przy poszukiwaniach trzyletniej Amelii i jej mamy używany był helikopter Black Hawk. Jak zaznaczył, ma zapewnienie od premiera Mateusza Morawieckiego, że w tym roku będą pieniądze na zakup kolejnych takich śmigłowców.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"W poszukiwania porwanej Amelii obok wielu zaangażowanych funkcjonariuszy użyty był również nowoczesny sprzęt, w tym helikopter #BlackHawk zakupiony ze środków na modernizację policji. Mam zapewnienie Premiera @MorawieckiM, że będą środki na zakup kolejnych #BackHawk w tym roku" - napisał Brudziński na Twitterze.

Minister o tym, że policja wzbogaci się o kolejne Black Hawki, mówił także przed tygodniem na uroczystości otwarcia posterunku Policji w Dubeninkach (Warmińsko-mazurskie), w której brał udział także premier. Brudziński powiedział wówczas, że szef rządu wyraził zgodę, aby najnowocześniejsze Black Hawki zostały skierowane na "rubieże Rzeczpospolitej".

Zobacz także

3-letnia Amelia i jej 25-letnia matka, uprowadzone w czwartek przed południem w Białymstoku, zostały odnalezione w piątek popołudniu w Ostrołęce (Mazowieckie). Policja zatrzymała dwie osoby, w tym ojca dziecka, podejrzewane o udział w uprowadzeniu. Jak poinformował rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka, kobieta z córką są zdrowe.

Do uprowadzenia doszło w czwartek w Białymstoku przed południem na osiedlu Dziesięciny. Dwaj mężczyźni wciągnęli do samochodu kobietę i dziecko i odjechali. Kilkaset metrów dalej samochód porzucili.

Zobacz także

W związku z zaginięciem dziecka był ogłoszony Child Alert; w piątek policja opublikowała również zdjęcia męża porwanej kobiety, ojca dziecka, który w Łomży wypożyczył samochód użyty do uprowadzenia.

Zobacz także

Śledztwo w sprawie uprowadzenia prowadzi Prokuratura Okręgowa w Białymstoku.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/BM