Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Porwanie w Białymstoku. Przy poszukiwaniach wykorzystano helikopter Black Hawk

08.03.2019 20:56
xxx wiadomosci

Szef MSWiA Joachim Brudziński podkreślił, że przy poszukiwaniach trzyletniej Amelii i jej mamy używany był helikopter Black Hawk. Jak zaznaczył, ma zapewnienie od premiera Mateusza Morawieckiego, że w tym roku będą pieniądze na zakup kolejnych takich śmigłowców.

Porwanie w Białymstoku. Przy poszukiwaniach wykorzystano helikopter Black Hawk fot. K.Krukiewicz/Reporter

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"W poszukiwania porwanej Amelii obok wielu zaangażowanych funkcjonariuszy użyty był również nowoczesny sprzęt, w tym helikopter #BlackHawk zakupiony ze środków na modernizację policji. Mam zapewnienie Premiera @MorawieckiM, że będą środki na zakup kolejnych #BackHawk w tym roku" - napisał Brudziński na Twitterze.

Minister o tym, że policja wzbogaci się o kolejne Black Hawki, mówił także przed tygodniem na uroczystości otwarcia posterunku Policji w Dubeninkach (Warmińsko-mazurskie), w której brał udział także premier. Brudziński powiedział wówczas, że szef rządu wyraził zgodę, aby najnowocześniejsze Black Hawki zostały skierowane na "rubieże Rzeczpospolitej".

3-letnia Amelia i jej 25-letnia matka, uprowadzone w czwartek przed południem w Białymstoku, zostały odnalezione w piątek popołudniu w Ostrołęce (Mazowieckie). Policja zatrzymała dwie osoby, w tym ojca dziecka, podejrzewane o udział w uprowadzeniu. Jak poinformował rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka, kobieta z córką są zdrowe.

Do uprowadzenia doszło w czwartek w Białymstoku przed południem na osiedlu Dziesięciny. Dwaj mężczyźni wciągnęli do samochodu kobietę i dziecko i odjechali. Kilkaset metrów dalej samochód porzucili.

W związku z zaginięciem dziecka był ogłoszony Child Alert; w piątek policja opublikowała również zdjęcia męża porwanej kobiety, ojca dziecka, który w Łomży wypożyczył samochód użyty do uprowadzenia.

Śledztwo w sprawie uprowadzenia prowadzi Prokuratura Okręgowa w Białymstoku.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/BM

Oceń