Zamknij

Jacek Sasin: będą konsultacje społeczne ws. powiększenia Warszawy

Redakcja
03.03.2017 09:57
Jacek Sasin: będą konsultacje społeczne ws. powiększenia Warszawy
fot. Radio ZET

W przyszłym tygodniu rozpoczną się konsultacje społeczne w sprawie ustawy o powiększeniu Warszawy. Zapowiedział to Jacek Sasin, poseł Prawa i Sprawiedliwości, który był Gościem Radia ZET w piątek. 

W rozmowie z Konradem Piaseckim poseł PiS odniósł się m.in. do kwestii szumu medialnego, jaki wywołały spekulacje o rzekomej kandydaturze Jacka Saryusz-Wolskiego na szefa Rady Europejskiej oraz sprawy wyboru prezesa Sądu Najwyższego. Sasin skomentował też projekt ustawy o metropolii warszawskiej, którego był wnioskodawcą. 

Zagłosuj

Czy powiększenie Warszawy to dobry pomysł?

Liczba głosów:

Przyszły kształt ustawy o metropolii warszawskiej nadal nie jest znany.

Poseł Sasin nie chciał mówić o tym, jakie będą zmiany. Podkreślił, że takie wypowiedzi przed rozpoczęciem konsultacji nie mają sensu. Dopiero po rozmowach będzie można mówić o konkretach.

- Debaty nad tym pomysłem trwały 20 lat. Czas zatem, żeby pojawił się projekt, który może być realnie konsultowany - mówił poseł.

Sasin zapewnił, że o ostatecznym kształcie projektu zdecydują mieszkańcy. 

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Radio ZET czeka na Wasze opinie dotyczące powiększenia Warszawy oraz pomysłu zorganizowania referendum. Sprawę możecie komentować na stronie stworzonego przez nas wydarzenia

Pierwotny projekt ustawy zakładał przekształcenie Warszawy w metropolitalną jednostką samorządu terytorialnego. Miałaby objąć ponad 30 gmin ościennych. Jedną z proponowanych form konsultacji społecznych miało być referendum. Jego przyszłość nadal jest niepewna.

RadioZET.pl/KM