Dyskusja w TVP i nagle....poseł zaczyna się modlić. Prowadzącego zatkało [WIDEO]

Redakcja
18.10.2017 10:56
Opole
fot. You Tube screen

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas w jednym z programów regionalnego pasma w TVP. Jeden z uczestników, zamiast kontynuować dyskusję, postanowił... odmówić modlitwę, co spowodowało kilkunastosekundową ciszę.

W ostatnim odcinku programu "W centrum uwagi", emitowanym w TVP Opole, uczestnicy debatowali na temat miejsca religii w przestrzeni publicznej oraz popularnej w ostatnim czasie akcji "Różaniec bez granic".

Ze wszystkich siedmiorga uczestników najbardziej wyróżnił się Paweł Grabowski. Poseł Kukiz'15, powołując się na "wielowiekową tradycję wolności wyznania, będącą fundamentem naszej cywilizacji", zamiast kontynuować dyskusję, postanowił w ciszy odmówić modlitwę. Prowadzący program nie wiedział, jak zareagować:

Sam Grabowski odniósł się potem do wydarzeń w studiu telewizyjnym. Na swoim profilu na Facebooku opublikował status, w którym wyjaśnił swoje zachowanie. "Uznałem, że chwila modlitwy w ciszy będzie najlepszą odpowiedzią na wiadro pomyj i hejtu, jaki wylał się na uczestników akcji #Rózaniecdogranic. Przy okazji przypomniałem o tradycyjnej, polskiej tolerancji religijnej oraz gwarantowanej konstytucyjnie wolności wyznania" - czytamy w poście.

Poseł podziękował również za umożliwienie mu wykonania tego gestu. "Dziękuję redaktorowi Gdule oraz uczestnikom dyskusji za to, że uszanowali moją - dość niecodzienną - formę wypowiedzi. Dziękuje również tym, którzy przyłączyli się do tej modlitwy, wówczas - przed telewizorami lub teraz - robiąc pauzę podczas oglądania tego posta. I pozdrawiam tych, którzy zaraz mnie obśmieją lub wyleją swoją nienawiść - to właśnie m.in. za Was się modlimy!"

RadioZET.pl/MP