Zamknij

Ekspert smoleński życzył śmierci Kaczyńskiemu. Poseł PiS zawiadamia prokuraturę

Redakcja
02.08.2017 10:40
Ekspert smoleński życzył śmierci Kaczyńskiemu. Poseł PiS zawiadamia prokuraturę
fot. PAP/Twitter

Poseł PiS Jan Mosiński z okręgu kalisko-leszczyńskiego złożył w środę zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Michała Setlaka. Zarzucił mu publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa.

„- Zawiadomienie w tej sprawie złożyłem 2 sierpnia do Prokuratury Okręgowej w Warszawie powołując się na artykuł 304 par.1 kpk, według którego każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub policjꔠ - powiedział PAP poseł Jan Mosiński.

Michał Setlak - były współpracownik zespołu smoleńskiego Macieja Laska, występujący w roli eksperta lotniczego w jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych – 27 lipca 2017 roku zamieścił na Twitterze komentarz na temat Jarosława Kaczyńskiego - prezesa Prawa i Sprawiedliwości - o następującej treści: "„Z całego serca życzę temu łajdakowi jak najszybszej śmierci - ten głupi gnój niszczy naszą Ojczyznę”".

28 lipca Setlak dodał na Twitterze: "„Przyjaciele doradzają mi, abym przeprosił za życzenia śmierci dla Jarosława Kaczyńskiego. NIE!!! To wróg Ojczyzny, który niszczy Polskę”".

„Umieszczenie przytoczonego komentarza ma bez wątpienia charakter publiczny i powinno być traktowane jako nawoływanie do popełnienia przestępstwa. Stanowisko Setlaka odnoszące się do Jarosława Kaczyńskiego było powszechnie publikowane i komentowane nie tylko na Twitterze, ale również na wielu poczytnych portalach internetowych” - powiedział Jan Mosiński.

Zdaniem parlamentarzysty komentarz autorstwa Setlaka należy także zaliczyć do mowy nienawiści z pobudek politycznych i powinno być ścigane z urzędu.