Zamknij

Poseł PiS Piotr Babiarz odchodzi z partii. Powodem afera w PCK

Redakcja
08.03.2018 09:10
Piotr Babiarz
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER/East News

Szef wrocławskich struktury PiS, poseł Piotr Babiarz, zrezygnował w członkostwa w partii. Podał, że jego decyzja podyktowana jest względami osobistymi. Nazwisko Babiarza od kilku miesięcy pojawia się w kontekście nieprawidłowości we wrocławskim PCK.

O rezygnacji z członkostwa w partii Babiarz poinformował na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

- „Uprzejmie informuję, że dnia 7 marca br. złożyłem na ręce Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Pana Jarosława Kaczyńskiego rezygnację z członkostwa w partii i funkcji w niej zajmowanych” - napisał poseł.

Zagłosuj

Czy decyzja posła była słuszna?

Liczba głosów:

Piotr Babiarz odchodzi z PiS

Dodał, że decyzja podyktowana jest względami osobistymi.

- „Od wielu, wielu miesięcy moje nazwisko wykorzystywane jest w kontekście sprawy wrocławskiego PCK, czuje się niewinny, jednak dla dobra imienia oraz partii, z którą byłem związany przez kilkanaście lat podjąłem decyzję o rezygnacji” - napisał Babiarz. PAP nie udało się skontaktować z posłem,
Pod koniec lutego wrocławska prokuratura poinformowała, że wybrany z listy PiS radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiej Jerzy G. został aresztowany w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w dolnośląskim oddziale PCK.

Jak powiedziała wówczas PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus w sprawie zatrzymano łącznie pięć osób. „

- Są one o podejrzane przywłaszczenie pieniędzy na szkodę PCK w łącznej kwocie ponad miliona złotych. Pieniądze te pochodziły ze zbiórek odzieży” - dodała.

Zobacz także

Afera w PCK

Spośród podejrzanych jedynie Jerzy G. został aresztowany, w stosunku do pozostałych osób prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze.

Wrocławska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości w dolnośląskim oddziale PCK w połowie 2017 r. Doniesienia o nieprawidłowościach złożyło niezależnie od siebie kilka osób, m.in. prezes oddziału PCK i jeden z pracowników. Babiarz był członkiem zarządu wrocławskiego PCK.

Jerzy G. to radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, który został wybrany z list PiS. Do maja 2017 r. był dyrektorem biura wrocławskiego PCK. Jest on zawieszony w prawach członka PiS w związku z nieprawidłowościami w PCK, od kilku lat oskarżony w procesie dotyczącym wyprowadzenia blisko 13 mln zł z Południowo-Zachodniej SKOK (był tam wiceprezesem).

Według "Gazety Wrocławskiej" ze sprawą nieprawidłowości w dolnośląskim PCK wiąże się też wątek finansowanie kampanii wyborczej w wyborach do sejmiku Jerzego G. Gazeta opisała m.in. przypadki wykorzystywania pracowników PCK do rozdawania ulotek wyborczych.

„Ten wątek jest również badany w śledztwie prowadzonym przez prokuraturę, ale zarzuty dotyczą jedynie przywłaszczenia pieniędzy” - powiedział PAP prok. Klaus.

RadioZET.pl/pap/maal