Zamknij

Poseł PiS oskarża uczestników manifestacji przed domem Kaczyńskiego. Naruszenie strefy prywatnej

Redakcja
23.07.2017 20:02
Poseł PiS oskarża uczestników manifestacji przed domem Kaczyńskiego. Naruszenie strefy prywatnej
fot. Twitter

Manifestacja przed domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, która odbyła się w sobotę, to pewne naruszenie sfery ludzkiej, prywatnej - mówił w niedzielę poseł PiS Marcin Horała. Jak dodał, "każdy ma prawo do spokoju, bezpieczeństwa u siebie w domu".

Pytany w niedzielę w Polskim Radiu 24 o manifestację przed domem Jarosława Kaczyńskiego poseł Marcin Horała odpowiedział: "Nigdy nie byłem zwolennikiem tego rodzaju działań". Dodał, że ocenia ten protest "zupełnie, jednoznacznie negatywnie". Wskazał, że jest to "pewne naruszenie pewnej sfery takiej ludzkiej, prywatnej; każdy ma prawo do spokoju, bezpieczeństwa u siebie w domu".

Odnosząc się do innych demonstracji opozycji protestującej przeciw reformie sądownictwa, Horała podkreślił, że choć uczestnicy biorą w nich udział spontanicznie, to sama "organizacja protestów jest bardzo profesjonalna, jest to przemyślane, jest to taka dobrze zrobiona kampania marketingowa, więc można domniemać, że z grubsza, w takim głównym zarysie, jakieś dobre agencje za tym stoją".

RadioZET.pl/pap/maal