Poseł PiS zapytany o nowego sędziego TK. Nie znał nawet nazwiska [WIDEO]

Redakcja
26.02.2017 12:37
żalek
fot. screen/twitter

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Żalek został zapytany przez reportera TVN24 o nowego sędziego TK, pod którego kandydaturą sam się podpisał. Co odpowiedział rozmówca? Zobaczcie!

W piątek Trybunał Konstytucyjny wybrał nowego sędziego Grzegorza Jędrejka. Zastąpił on na stanowisku Andrzeja Wróbla, który dobrowolnie odszedł z TK. Kandydaturę nowego sędziego poparli posłowie partii rządzącej. Wśród nich był Jacek Żalek, który jednak nie wie na kogo głosował.

Dziennikarz TVN24 pytał między innymi posła PiS o zalety nowego kandydata. Gdy Żalek przyznał, że nie opiniował kandydatury sędziego, reporter postanowił drążyć temat i dopytać o szczegółowe informacje na temat sędziego TK: A z jakiego jest Uniwersytetu?, Jaką ma specjalizację? W końcu zapytał: A jak nazywa się kandydat? Polityk PiS stwierdził wtedy: Bawi się pan w dziennikarza, a nie w poważnego reportera.

Grzegorz Jędrejek jest doktorem habilitowanym nauk prawnych i profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 2003 roku pracuje w Sądzie Najwyższym.

RadioZET.pl/DG