Zamknij

Poseł Tarczyński o ojcu byłego premiera: komunistyczny bydlak!

Redakcja
09.02.2018 11:54
Poseł Tarczyński o ojcu byłego premiera: komunistyczny bydlak!
fot. East News

Kulminacyjnym momentem emocjonalnego wystąpienia posła PiS Dominika Tarczyńskiego w TVP Info było nazwanie ojca Włodzimierza Cimoszewicza „komunistycznym bydlakiem”. Były premier wcześniej mówił o Polakach, którzy w czasie II wojny światowej mordowali Żydów.

Tarczyński skomentował w TVP Info wypowiedzi byłego premiera i posła PO Marcina Święcickiego. — Jeżeli człowiek, który jest synem takiego bydlaka komunistycznego, mówię o Cimoszewiczu, który zażyczył sobie mieć swoją piwnicę, by znęcać się nad żołnierzami wyklętymi, to Cimoszewicz nie ma prawa się wypowiadać — mówił poseł PiS o Cimoszewiczu.

Ciężkie oskarżenia

Ojciec byłego premiera, Marian Cimoszewicz, został przez posła oskarżony „o znęcanie się nad żołnierzami wyklętymi”. Jego zdaniem Marian Cimoszewicz po zakończeniu II wojny światowej aktywnie służył w organach Informacji Wojskowej i WSW, a w latach 1945-1946 czynnie uczestniczył w likwidacji podziemia AK.

Tarczyński nie przebiera w słowach

W programie poseł PiS nie szczędził też gorzkich słów w kierunku byłego prezydenta Warszawy. — Jeżeli Święcicki, ostatni sekretarz PZPR, wypowiada takie słowa, to zbiera mi się na mdłości. Ten człowiek nie ma moralnego mandatu, miał okazję siedzieć cicho — mówił Tarczyński, podkreślając, że sam jest „wnukiem żołnierza wyklętego” i jest z tego dumny.

RadioZET.pl/TVP Info/strz