Posiadał ponad 1 tys. tabletek ecstasy. Trafił do aresztu na 3 miesiące

Redakcja
04.12.2017 11:20
Posiadał ponad 1 tys. tabletek ecstasy. Trafił do aresztu na 3 miesiące
fot. Policja

Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczne ilości substancji psychotropowych, w tym ponad 1 tys. tabletek ecstasy. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W wyniku prowadzonych działań operacyjnych zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową ustalili, że w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego mieszka 25-letni mężczyzna, który może posiadać znaczne ilości środków odurzających i najprawdopodobniej może je także sprzedawać innych osobom. Policjanci namierzyli samochód, którym mężczyzna się poruszał i zatrzymali go.

W trakcie prowadzonej kontroli 25-latek zachowywał się bardzo nerwowo, a powód tego zdenerwowania policjanci poznali, gdy otworzyli przewożoną przez niego reklamówkę. Wewnątrz znajdowały się dwa woreczki z zapięciem strunowym z dziesięcioma tabletkami, woreczek strunowy z białą substancją oraz waga elektroniczna. Ponadto w samochodzie, którym jechał, policjanci znaleźli kolejne tabletki, woreczek z zielonym suszem roślinnym, a także dwa pakiety z plastikowymi woreczkami z zapięciem strunowym, trzy opakowania różnych leków, którymi obrót jest zabroniony.

25-latek został zatrzymany. Do pomocy przy przeszukaniu miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci zaangażowali funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze – Babimoście z psem służbowym specjalizującym się w wykrywaniu narkotyków. W trakcie sprawdzania mieszkania pies służbowy oznaczył mały metalowy sejf, w którym funkcjonariusze znaleźli m.in. substancje psychotropowe: tabletki ecstasy i amfetaminę, a także pieniądze. Po zważeniu zabezpieczonych substancji oraz przeliczeniu tabletek okazało się, że w sejfie było 1040 sztuk tabletek ecstasy, ponad 55 gramów amfetaminy, a także ponad 11 gramów marihuany. Badania wykonane testerami narkotykowymi potwierdziły zawartość woreczków.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, a także wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości takich substancji. Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze 25-latek został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące.

RadioZET.pl/policja/maal