Zamknij

Anna Sobecka zbiera podpisy pod listem w obronie ojca Rydzyka. Podpisał się m.in. Jarosław Kaczyński

Redakcja
26.06.2017 10:22
Anna Sobecka zbiera podpisy pod listem w obronie ojca Rydzyka. Podpisał się m.in. Jarosław Kaczyński
fot. Tomasz Stańczak/Agencja Gazeta

Posłanka PiS Anna Sobecka wystosowała list w obronie Radia Maryja i ojca Rydzyka. Ma on trafić do rąk papieża Franciszka. Pod pismem podpisali się m.in. Jarosław Kaczyński i Beata Kempa. 

– Tym listem pragniemy wobec Waszej Świątobliwości zaświadczyć o ogromnej roli, jaką pełni Radio Maryja oraz dzieła w jego klimacie wyrosłe i rozwijające się. Ta katolicka rozgłośnia wiernie służy Panu Bogu, Kościołowi i Polakom wspomagając ich formację katolicką i patriotyczną. Jako jedyna rzetelnie informuje oraz broni wartości chrześcijańskich – mówi Anna Sobecka.

aaaaaaaaa
fot. Strona internetowa posłanki Anny Sobeckiej

W liście możemy wyczytać, że przyszłość i funkcjonowanie katolickich mediów w Polsce jest zagrożone. - To zagrożenie wynika z działań "totalnej opozycji", związanych z nią polityków oraz mediów liberalno-lewicowych. Posługując się kłamstwem i manipulacją próbują zdyskredytować w oczach opinii publicznej dyrektora Radia Maryja o. dr. Tadeusza Rydzyka oraz dzieła ewangelizacyjne utworzone i działające z Jego inspiracji - pisze posłanka Anna Sobecka. 

Pod listem podpisali się już m.in. Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz, Beata Kempa, Mariusz Błaszczak, Ryszard Terlecki, Jacek Sasin czy Elżbieta Rafalska. 

Na stronie internetowej posłanki Sobeckiej list widnieje w aktualnościach i zawiera odnośnik do petycji z prośbą o jej podpisanie. 

List podpisany przez polskich polityków ma zostać przekazany papieżowi Franciszkowi. 

RadioZET.pl/KM