Zamknij

Posłanka Krynicka znowu atakuje matki osób z niepełnosprawnościami

Redakcja
21.06.2018 08:41
Posłanka Krynicka znowu atakuje matki osób z niepełnosprawnościami
fot. Andrzej Iwańczuk/Reporter/East News

Sejmowy protest osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów zakończył się blisko miesiąc temu. Tymczasem Bernadeta Krynicka z PiS po raz kolejny atakuje matki osób z niepełnoprawnością. Ostre słowa padły podczas posiedzenia komisji polityki społecznej.

Bernadeta Krynicka z PiS w mocnych i obraźliwych słowach skomentowała trwający 40 dni protest osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Krynicka nazwała protest w Sejmie „nową odsłoną Big Brothera z udziałem opozycji”. – Wszyscy to widzieli. Byliśmy świadkami agresji matek, wręcz transu kobiet, które powinny się spalić ze wstydu. Chciały w tak agresywny sposób wywiesić transparent, który notabene przyniosła im opozycja. Przecież ten strajk podsycany i zainspirowany był przez opozycję – mówiła posłanka PiS.

Zobacz także

Skrytykowała też zachowanie matek osób z niepełnosprawnościami w relacjach np. ze Strażą Marszałkowską. – Przecież to zakrawa na jakąś chorobę psychiczną – grzmiała Krynicka. Posłanka uważa, że sprawą protestujących matek i ich rzekomo krzywdzonych dzieci powinien zająć się Rzecznik Praw Dziecka.

Krynicka od początku była przeciwko protestowi osób z niepełnosprawnościami i kierowała ostre słowa pod ich adresem. W rozmowie z TVN24 mówiła nawet, że „znalazłaby pargraf” na rodziców osób z niepełnosprawnościami. 

RadioZET.pl/Fakt/KM