Zamknij

Posłanka PO o Elżbiecie Rafalskiej: przyjaciół poznajemy w biedzie, ministra w kryzysie

Redakcja
06.06.2018 19:29
Rafalska
fot. PAP

Burzliwa dyskusja w Sejmie pomiędzy obozem rządzącym, a opozycją. – Tak, jak przyjaciół poznaje się w biedzie, tak ministra poznaje się w kryzysie – mówiła posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz, prezentując wniosek swego klubu o wotum nieufności dla szefowej MRPiPS Elżbiety Rafalskiej.

Posłowie Platformy zaatakowali przedstawicieli obozu rządzącego. – Ile wyrachowania musi w pani tkwić, kiedy najpierw próbuje pani wywabić protestujących do innego budynku, żeby nie mogli wrócić do Sejmu. A jak się nie udaje, sama pani pisze porozumienie, woła pani asystentkę ojca premiera Morawieckiego i razem z nią w świetle kamer je podpisuje, a inne zaproszone organizacje niepełnosprawnych muszą występować i mówić z żalem zostaliśmy wykorzystani i oszukani – mówiła powiedziała Okła-Drewnowicz, zwracając się do Rafalskiej.

Wotum nieufności

Oberwało się nie tylko posłom PiS. – Jackowi Kurskiemu daliście w gotówce, ojcu Rydzykowi - w gotówce, nagrody sami sobie też daliście w gotówce. Dlaczego nie przyjęła pani swoich 70 tys. w mydle i papierze toaletowym, przecież w każdym domu się przyda? – Pytała ironicznie posłanka PO.

Nagrody dla posłów PiS

Przedstawicielka opozycji zastanawiała się także, co stało się z kwotą ok. 657 mln zł, które miały trafić z budżetu państwa na potrzeby opiekunów niepełnosprawnych. – Co pani zrobiła z tymi pieniędzmi? (…) Oddała pani premierowi Glińskiemu na transakcję z Czartoryskimi? Ministrowi Macierewiczowi na nowe legendy smoleńskie? Proszę powiedzieć, gdzie są te pieniądze bo wszyscy są ciekawi, a najbardziej rodzice niepełnosprawnych – zaznaczyła Okła-Drewnowicz.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz