Ekran akustyczny postawiono na torach. PKP wyjaśnia

Redakcja
27.02.2017 16:24
Ekran akustyczny postawiono na torach. PKP wyjaśnia
fot. Twitter

Ekran akustyczny postawiony na torach – takie zdjęcie z pewnego polskiego miasta obiegło w ostatnich dniach internet. Było trochę żartów, teraz czas na wyjaśnienia.

O sprawie poinformowano na Twitterze linii kolejowej E59 Poznań - Leszno. Fotografię opatrzono komentarzem „mistrzowie w swoim fachu”. Ekrany (jakikolwiek ma się do nich stosunek) są przecież po to, żeby redukować hałas pociągów, a nie same pociągi.

Zagłosuj

Czy jesteś zwolennikiem ekranów akustycznych?

Liczba głosów:

Zdjęcie pochodzi z modernizowanej trasy kolejowej Poznań – Leszno. Sprawą zajął się portal e-poznan.pl, który przesłał zapytanie o dziwne umiejscowienie ekranu do PKP PLK. Zdjęcie przedstawia początek ekranu akustycznego, który zgodnie z dokumentacją będzie budowany dalej do przejazdu kolejowo-drogowego w Puszczykowie. - Ekran stawiany jest w ramach modernizacji linii kolejowej Wrocław – Poznań, na odcinku Czempiń – Poznań - tłumaczy Zbigniew Wolny z PKP PLK w Poznaniu.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Prostując całe zamieszanie, warto dodać, że ekran stoi na nieczynnym torze i z pewnością nie utrudnia ruchu. Sytuacja ze zdjęcia jest też stanem „przejściowym”. 

RadioZET.pl/e-poznan.pl/KM