Zamknij

Poszła popływać w Wiśle i zniknęła. Trwają poszukwiwania

Redakcja
31.07.2018 16:17
Wisła
fot. Radio ZET

Trwają poszukiwania młodej kobiety z powiatu nowodworskiego, która podczas kąpieli w Wiśle w miejscowości Nowa Cerkiew (Pomorskie) zniknęła pod wodą. Akcja prowadzona jest na odcinku Wisły od Nowej Cerkwi do ujścia rzeki w Mikoszewie i na Zalewie Wiślanym.

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, sierż. Sztab. Joanna Słowik poinformowała we wtorek PAP, że w poniedziałek o godz. 18.30 policja otrzymała informację, że podczas kąpieli w Wiśle w miejscowości Nowa Cerkiew "dwóch młodych mieszkanek powiatu nowodworskiego" jedna z nich zniknęła pod wodą i nie wypłynęła. Jak podały lokalne media dziewczęta, które weszły do rzeki mają 16 i 18 lat. Poszukiwana jest starsza z nich. Akcja prowadzone w poniedziałek przez policję, straż pożarną i WOPR do późnych godzin wieczornych nie przyniosły żadnego efektu.

Podczas poszukiwań wznowionych we wtorek policja kontynuuje przeczesywanie obu brzegów Wisły. Komendant Powiatowy PSP w Nowym Dworze Gdańskim, st. kpt. Jarosław Gryciuk powiedział PAP, że strażacy prowadzą poszukiwania z łodzi na odcinku Wisły od Nowej Cerkwi do ujścia rzeki w Mikoszewie. W akcji uczestniczy też łódź z komisariatu wodnego policji w Gdańsku. Policjanci przeszukują Zalew Wiślany. Od południa w akcji uczestniczy też grupa wodno-nurkowa z Gdańska. Gryciuk zaznaczył, że w miejscu poszukiwań Wisła jest głęboka, ma silny nurt i w wodzie powstają wiry.

RadioZET.pl/pap/maal