Zamknij

Poszukiwania 15-latka z Ledna. Wyłowiono ciało z Odry

16.05.2021 13:08
Poszukiwania drugiego z nastolatków z Ledna
fot. NewsLubuski/East News

Trwają poszukiwania drugiego z nastolatków z Ledna. W niedzielę z Odry wyłowiono niezidentyfikowane ciało. Niewykluczone, że to zwłoki 15-latka, który wraz ze swoim 13-letnim kolegą zaginął w poniedziałek - podaje Polsat News. 

Poszukiwania chłopców z Ledna rozpoczęły się w poniedziałek wieczorem, po zgłoszeniu ich zaginięcia przez rodziny. Ostatni raz nastolatkowie byli widziani razem około godziny 15 w ich rodzinnej wsi w powiecie zielonogórskim.

Jedną z wersji przyjętych przez policjantów przy tym zaginięciu był nieszczęśliwy wypadek nad Odrą, nad którą położona jest wieś Ledno. Nad jej brzeg zawiodły bowiem ratowników psy tropiące.

W Odrze odnaleziono zwłoki 13-letniego Filipa

Niestety, właśnie w rzece Odrze znaleziono w piątek zwłoki 13-latka, który zaginął wraz z 15-latkiem. Zwłoki chłopca zauważyli żołnierze w nurcie rzeki na obszarze poligonu wojskowego w pobliżu Osiecznicy w pow. krośnieńskim. To około 50 km w dół rzeki od Ledna. W tym miejscu nie pracowały grupy poszukiwawcze.

Wojskowi wyłowili zwłoki i zawiadomili policję. Chłopiec był w ubraniu. Na miejscu przeprowadzono oględziny pod nadzorem prokuratora, a potem dokonano identyfikacji z udziałem rodziny. Decyzją prokuratora zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, a rodzinie chłopca została zaoferowana przez policję pomoc psychologiczna.

RadioZET.pl/Polsat News/PAP