Potężna awaria jednej z największych sieci komórkowych w Polsce

Redakcja
08.09.2017 14:50
Potężna awaria jednej z największych sieci komórkowych w Polsce
fot. Archiwum Radia ZET

Już w czwartek wieczorem pierwsi klienci sieci komórkowej Orange odczuwali skutki awarii. Pojawiły się problemy z dostępem do internetu i wykonywaniem połączeń telefonicznych.

Zagłosuj

W jakiej formie rozliczasz się z operatorem telefonii komórkowej?

Liczba głosów:

O awarii w Orange pierwszy poinformował TVN BiŚ. – Witam, Orange ma globalną awarię nie działa od rana połowa kart sim – pisał jeden z internautów.

Awaria w Orange

Dzwoniąc do osoby posiadającej kartę SIM Orange, zamiast sygnału, był komunikat „nie ma takiego numeru”, a wysłane SMS-y nie dochodziły. – Szanowni Państwo, bardzo proszę o zainteresowanie się operatorem sieci Orange. Twierdzą, że mają awarię, co skutkuje tym, że mój nr telefonu nie działa. Po wybraniu jest komunikat, że nie ma takiego numeru – pisał jeden z internautów na platformie Kontakt24.

Rzecznik potwierdza

Okazało się, że to poważna awaria, która została już potwierdzona przez rzecznika prasowego Orange. – Problemy z połączeniami dotyczą klientów Orange, którzy korzystają z technologii VoLTE (połączeń realizowanych przez sieć LTE) – tłumaczy Wojciech Jabczyński w korespondencji z TVN24BiŚ.

Nie ma informacji o tym, ilu klientów dotyczy awaria i kiedy zostanie ona usunięta. Trwają prace serwisowe, mające przywrócić sprawność. Operator przeprasza za niedogodności.

Zobacz także

RadioZET.pl/TVN24BiŚ/strz