Zamknij

Potężne burze nad Polską. 15 tysięcy osób bez prądu

Redakcja
30.05.2017 18:14
Potężne burze nad Polską. 15 tysięcy osób bez prądu
fot. Youtube/Gorzowianin.com

Ponad 15 tys. osób nie ma prądu, a do godziny 17.00 strażacy interweniowali 500 razy. To wynik gwałtownych burz, które przeszły nad Polską. Najgorzej było na terenie województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego.

Wczoraj ostrzegaliśmy, że na dużym obszarze naszego kraju mogą wystąpić gwałtowne burze. Okazało się, że zachodnie województwa w ciągu dnia nawiedziły potężne opady. Ulice Gorzowa Wielkopolskiego zostały zalane do tego stopnia, że w niektórych miejscach nie dało się przejechać samochodem.

Zobacz także

Jak wynika z najnowszych informacji Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, 15 tys. osób nie ma prądu, z czego najwięcej w woj. lubuskim (9,3 tys. osób) i wielkopolskim (5,8 tys.). Jedna osoba została ranna. – Spadająca gałąź złamała kobiecie nogę w woj. zachodniopomorskim – mówił rzecznik Państwowej Straży Pożarnej, Paweł Frątczak, w rozmowie z PAP.

Jak prognozuje IMGW, w środę w czasie burz może spaść do 15 mm wody, a na południowym wschodzie kraju - do 20 mm. Siła wiatru ma wynosić w porywach do 80 km na godzinę.

Tak wyglądały ulice Gorzowa Wlkp.:

RadioZET.pl/PAP/strz