Zamknij

Potężny wybuch w domu jednorodzinnym. Ciężko ranne 2-letnie dziecko

06.10.2019 17:03
Potężny wybuch w domu jednorodzinnym. Ciężko ranne 2-letnie dziecko
fot. Mateusz Szkudlarek/RadioZET/Twitter

Wybuch gazu w domu jednorodzinnym, w miejscowości Janówka pod Łodzią. Na miejscu pracuje jedenaście zastępów straży pożarnej. W eksplozji ranne zostało 2-letnie dziecko. Strażacy przetrząsają gruzowisko w poszukiwaniu dwóch mężczyzn, którzy mogą znajdować się pod zawalonymi elementami budynku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

2-letnie dziecko, które zostało ranne w wyniku wybuchu, w ciężkim stanie przetransportowano śmigłowcem Lotniczego pogotowia Ratunkowego do Szpitala Matki Polki w Łodzi. Lekarze walczą o jego życie – donosi Radio ZET.

Zobacz także

Strażakom udało się już ugasić ogień, które pojawił się bezpośrednio po eksplozji. Gruzowisko przeszukuje cały czas specjalna grupa ratowników z psami. Pod gruzami najprawdopodobniej znalazło się dwóch mężczyzn.

Strażacy z psami tropiącymi przeszukują gruzowisko

Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu w Janówce, przy ulicy Głównej w powiecie łódzkim-wschodnim. Jak również potwierdzał w rozmowie z Polską Agencją Prasową oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, Jędrzej Pawlak, na miejsce zadysponowano 11 zastępów strażaków i grupę do poszukiwań z psami.

Zobacz także

Jedna ranna osoba została już przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Mamy informację, że pod gruzami może znajdować się dwóch mężczyzn. Trwają ich poszukiwania

– przekazywał wcześniej Pawlak.

Zobacz także

Potężny wybuch w znacznym stopniu uszkodził budynek.

 

RadioZET/RadioZET.pl/PAP