Zamknij

Poważny wypadek autokaru w Ogorzelcu. Są ranni, lądował śmigłowiec LPR

Dominik Gołdyn
26.06.2022 18:26

W miejscowości Ogorzelec na Dolnym Śląsku doszło do poważnego wypadku autokaru. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował ciężko rannych pasażerów do szpitala.

Ogorzelec
fot. OSP Pisarzowice

Do wypadku doszło przed godziną 17 w miejscowości Ogorzelec w powiecie kamiennogórskim na drodze wojewódzkiej 367. Jak dowiedziała się PAP, autokar jechał z Krzeszowa do Karpacza.

Ogorzelec. Wypadek autokaru na trasie DW 367

Autokarem podróżowało 26 osób. 14 z nich – jak powiedziała sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka – zostało poszkodowanych. Dwie osoby, które miały najcięższe obrażenia zostały przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do dalszych placówek medycznych.

– Natomiast sześć osób, które wymagały hospitalizacji lub ustalenia obrażeń zostało przewiezionych przez karetki pogotowia, a także funkcjonariuszy policji, którzy byli na miejscu, do szpitala w Kamiennej Górze – powiedziała rzeczniczka komendanta powiatowego policji w Kamiennej Górze. Dodała, że kierowca autobusu był trzeźwy.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP