Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nakręcili kontrowersyjny teledysk na parafii. Proboszcz przeprasza

03.08.2018 15:36
xxx wiadomosci

Proboszcz parafii w Ścinawce Średniej (Dolnośląskie) przeprosił wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się urażeni publikacją teledysku „Fire & Forgive”, do którego sceny były nagrane w jego parafii – napisał w oświadczeniu rzecznik prasowy kurii świdnickiej ks. Daniel Marcinkiewicz.

Nakręcili kontrowersyjny teledysk na parafii. Proboszcz przeprasza fot. YouTube/Napalm Records

Na kanale YouTube został opublikowany teledysk zespołu Powerwolf zatytułowany „Fire & Forgive”, namawiający do wojny i oczyszczenia przez ogień. Sceny do teledysku zostały nagrane m.in. w parafii św. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej. W związku z tym wydarzeniem świdnicka kuria biskupia wydała oświadczenie opublikowane na stronie internetowej Diecezji Świdnickiej.

„W związku z publikacją na kanale YouTube teledysku »Fire & Forgive« zespołu Powerwolf z dnia 22 czerwca 2018 r. Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż Ksiądz Proboszcz Parafii pw. św. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej wyraził zgodę w dobrej wierze na nagranie scen filmowych w kościele. W rzeczywistości sceny nagrane w świątyni zostały użyte do niewłaściwych celów, co stanowi nadużycie zarówno w stosunku do sakralności miejsca, jakim jest kościół, jak również wobec zaufania, jakie wykazał Ksiądz Proboszcz odpowiedzialny za tę świątynię” – wyjaśnił ks. Marcinkiewicz.

Wobec powyższego – jak zaznaczył – ksiądz proboszcz wyraża ubolewanie, że doszło do tego rodzaju zdarzenia, przepraszając wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tą sytuacją urażeni. „(Ksiądz proboszcz) oświadcza, że zdecydowanie jest przeciwny wykorzystywaniu kościoła i innych miejsc sakralnych do celów naruszających świętość i profanujących te miejsca” – podkreślił ks. Marcinkiewicz.

RadioZet.pl/PAP/bm

Oceń
Tagi