Zamknij

Podkarpacie pod wodą. Pogotowie przeciwpowodziowe w kilkunastu powiatach

Redakcja
25.05.2019 19:42
powódź na Podkarpaciu
fot. PAP/Darek Delmanowicz

Na Podkarpaciu pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje w 13 powiatach regionu. W związku z podtopieniami w sobotę straż pożarna interweniowała 200 razy.

"Od północy zanotowaliśmy blisko 200 interwencji związanych z intensywnymi opadami deszczu. Większość z nich dotyczyła powiatu mieleckiego" – powiedział w sobotę Adam Burda z podkarpackiej straży pożarnej. Jak dodał, strażacy najczęściej pompują wodę z zalanych piwnic czy posesji. Trwa też wzmacnianie i monitoring wałów przeciwpowodziowych, m.in. wzdłuż Wisły w powiecie tarnobrzeskim.

Zobacz także

Pogotowie przeciwpowodziowe na Podkarpaciu

W regionie pogotowie przeciwpowodziowe wojewoda podkarpacki wprowadził w powiatach: dębickim, jasielskim, mieleckim, ropczycko-sędziszowskim, kolbuszowskim, tarnobrzeskim, krośnieńskim, strzyżowskim, rzeszowskim, stalowowolskim oraz w miastach: Tarnobrzegu, Krośnie i Rzeszowie.

Ponadto w jednostkach samorządu terytorialnego alarm przeciwpowodziowy obowiązuje: w gminach Dębica i miasto Dębica w pow. dębickim; gminie Wadowice Górne w pow. mieleckim; gminie Bojanów w pow. stalowowolskim oraz gminie Grębów w pow. tarnobrzeskim.

RadioZET.pl/PAP