Zamknij

Pomagali w ewakuacji psów z „Czekadełka”. Teraz sami rozpaczliwie proszą o wsparcie

23.05.2019 17:11
Schronisko w Borku- Fundacja Straż Obrony Praw Zwierząt
fot. Schronisko w Borku - Fundacja Straż Obrony Praw Zwierząt

Kolejne schronisko dla zwierząt walczy ze skutkami trwających od kilku dni intensywnych opadów deszczu. W środę woda zalała schronisko „Czekadełko” w Wadowicach Dolnych na Podkarpaciu, dzień później o wsparcie apelują pracownicy Schroniska w Borku w Małopolsce, gdzie wody przybywa z każdą chwilą.

Pracownicy schroniska dla zwierząt w Borku koło Tarnowa proszą o wsparcie. Jeszcze wczoraj sami pomagali przy ewakuacji psów z oddalonego kilkadziesiąt kilometrów „Czekadełka", dziś to oni potrzebują pomocy. „Wczoraj pojechaliśmy po psy z zalanego Schroniska w Wadowicach Dolnych. Nie wiedzieliśmy, że u nas dzisiaj sytuacja będzie tak dramatyczna” – czytamy na Facebooku. 

Zobacz także

Fundacja Straż Obrony Praw Zwierząt poinformowała, że w ciągu zaledwie kilku minut zalane zostały kojce dla psów i konieczne było przeprowadzenie ewakuacji zwierząt do wyżej położonych miejsc. Ale to rozwiązanie jest tylko tymczasowe, bo wody przybywa z godziny na godzinę. Dlatego pracownicy Schroniska w Borku opublikowali w sieci rozpaczliwy apel o tymczasowe przygarnięcie zwierząt. 

Błagam, pomóżcie nam i przygarnijcie nasze psiaki!

Przedstawiciel Schroniska w Borku

Reakcje na apel były błyskawiczne. Schronisko w Borku ma pod swoją opieką łącznie 68 psów, w ciągu kilku godzin wszystkie znalazły tymczasowy dom. "Woda jest wszędzie, ale sytuacja jest opanowana, a PSY BEZPIECZNE! Dziękujemy!" - czytamy w najnowszym komunikacie. Teraz potrzebna jest pomoc w naprawie zniszczeń. "Budy, nawet jeden z samochodów do transportu psów, a także rozpoczęta kilka tygodni temu budowa nowego biura... wszystko uległo zniszczeniu" - tłumaczą przedstawiciele schroniska. W sieci trwa już zbiórka na jego rzecz. Datki można wpłacać TUTAJ.

Zobacz także

Przypomnijmy, że w środę w Wadowicach Dolnych na Podkarpaciu woda przerwała wał i zalała teren schroniska „Czekadełko”. Pracownikom i licznym ochotnikom udało się uratować wszystkie zwierzęta, a w sieci ruszyła zbiórka na odbudowę placówki. Dzięki internautom zebrano już ponad 400 tysięcy złotych (stan na czwartek godz. 17).

RadioZET.pl