Zamknij

Powrót do szkół coraz bliżej. Czarnek: W kolejnych dniach będziemy informować

11.04.2021 10:04

Powrót do szkół w kwietniu będzie analizowany przez resort edukacji i nauki w przyszłym tygodniu - zapowiedział Przemysław Czarnek. Minister wskazał na spadek dziennej liczby zakażeń koronawirusem.

Szkoła
fot. Piotr Molecki/East News

Przemysław Czarnek, szef resortu edukacji i nauki pytany był w sobotę na antenie Radia Maryja i TV Trwam, kiedy uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach oraz jakie warunki muszą zostać spełnione żeby tak się stało. 10 kwietnia Ministerstwo Zdrowia podało, że w Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 24 856 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 749 chorych.

Powrót do szkół w kwietniu. Czarnek: Jest nadal duża szansa

- Patrząc na te dane, to jednak już od kilku dni obserwujemy spadki zakażeń dziennych. Obserwujemy również, chyba dzisiaj to też się potwierdziło, więcej wolnych łóżek szpitalnych. Niestety to jest również wynik śmierci wielu naszych rodaków, ale jednak spadki są. Ta tendencja wydaje się być trwała - zauważył minister.

- Jeśli ona się potwierdzi również w przyszłym tygodniu, a to będzie już 10 dni od świąt i wtedy będziemy mieli również obraz migracji świątecznych, spotkań świątecznych, to mamy ogromną szansę na to, żeby jeszcze w kwietniu wrócić do opieki stacjonarnej nad dziećmi w przedszkolach, żłobkach, ale również mamy ogromną szansę na powrót do nauki stacjonarnej w szkołach podstawowych. Mam nadzieję, że hybrydowo w całych szkołach podstawowych - mówił Czarnek.

Minister edukacji i nauki dodał, że będzie to analizowane w przyszłym tygodniu. - W kolejnych dniach będziemy informować opinię publiczną. Jest w dalszym ciągu szansa, duża szansa, abyśmy w kwietniu wrócili do nauki stacjonarnej - zapowiedział. 

Zajęcia stacjonarne w szkołach i przedszkolach zawieszone są do 18 kwietnia. Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy 18 stycznia wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach, od 22 marca znów uczą się zdalnie. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie od 26 października.

Od 29 marca zawieszone jest też, pod pewnymi wyjątkami, stacjonarne funkcjonowanie publicznych i niepublicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego, a także żłobków. Dyrektorzy mają obowiązek zorganizować zajęcia w przedszkolu i żłobku dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, a także dla dzieci pracowników medycznych, pomocy społecznej, służb porządkowych, mundurowych i oświaty.

loader

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

RadioZET.pl/PAP