Zamknij

Powrót do szkół i przedszkoli. Minister zdrowia podał termin luzowania obostrzeń

07.04.2021 12:44
Szkoła
fot. Piotr Molecki/East News

Powrót do szkół to priorytetowy kierunek luzowania obostrzeń - zapowiedział minister zdrowia. Adam Niedzielski wyraził nadzieję, że jeszcze w kwietniu przedszkola i klasy I-III wrócą do nauczania. 

Adam Niedzielski był pytany na konferencji prasowej, czy rekomenduje powrót dzieci do szkół w kwietniu w kontekście wypowiedzi wiceministra edukacji i nauki Dariusza Piontkowskiego, który na antenie Radia ZET mówił o możliwym odmrożeniu edukacji właśnie w kwietniu.

Minister zdrowia przekazał, że jeśli chodzi o kwestie edukacyjne, a szczególnie sprawę przedszkoli i klas I-III, to "są to priorytetowe kierunki luzowania obostrzeń". - W tym sensie, że pierwsze kroki, jakie będziemy wykonywali przywracając normalność, to będą powroty do przedszkoli i powroty dla klas I-III - zaznaczył.

- Mam nadzieję, i również tutaj podzielam punkt widzenia pana ministra Piontkowskiego, że jeszcze w kwietniu przedszkola i te klasy I-III wrócą do nauczania - przedszkola w trybie zwykłym, a klasy I-III - w co najmniej trybie hybrydowym - dodał minister zdrowia.

Powrót do szkół. Nauka zdalna do końca roku? 

Wiceminister Piontkowski był pytany we wtorek w Radiu ZET, czy możliwa jest nauka zdalna w szkołach do końca roku. - Mamy nadzieję, że tak nie będzie, że uczniowie jednak wrócą do szkół, być może jeszcze w kwietniu, jeżeli to będzie możliwe ze względu na epidemię, a najpóźniej w maju i czerwcu - mówił wiceminister. 

Rząd przedłużył w środę (7 kwietnia) obowiązujące obostrzenia o ponad tydzień. Oznacza to, że szkoły, przedszkola i żłobki pozostaną zamknięte co najmniej do 18 kwietnia. "Od sytuacji epidemicznej zależne są decyzje związane z obostrzeniami. Pamiętajmy również, że nasze zachowanie ma nie tylko wpływ na własne zdrowie i życie, ale też może decydować o losie innych" - podkreślono w komunikacie. 

RadioZET.pl/PAP