Zamknij

Zakażenie koronawirusem w szkole. Pierwszy przypadek po powrocie uczniów

07.05.2021 17:22
koronawirus w szkole w Poznaniu
fot. Julian Sojka /East News (zdjęcie ilustracyjne)

Potwierdzono pierwsze zakażenie koronawirusem wśród uczniów po powrocie do szkół. Chodzi o Szkołę Podstawową sióstr Urszulanek w Poznaniu. Klasa, w której potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2, przeszła na tryb nauki zdalnej.

Koronawirus w szkole w Poznaniu. O potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem u ucznia III klasy Szkoły Podstawowej sióstr Urszulanek w Poznaniu poinformowało w piątek lokalne Radio Poznań. To pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia w Poznaniu i w regionie od powrotu do szkół.

Magdalena Miczek z Kuratorium Oświaty w Poznaniu poinformowała PAP, że w województwie nauka hybrydowa prowadzona jest tylko w jednej szkole podstawowej – właśnie w placówce sióstr Urszulanek w Poznaniu.

Powrót do szkół. Pierwsze zakażenie w szkole po powrocie uczniów

Miczek podała, że w tej jednej klasie, w której pojawił się przypadek SARS-CoV-2, nauka przez najbliższy tydzień będzie prowadzona zdalnie.

Nauczanie hybrydowe – jak wskazała Miczek – prowadzone jest również w 13 przedszkolach w Wielkopolsce, a 5 przedszkoli jest całkowicie zamkniętych.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek, że minionej doby w Wielkopolsce potwierdzono 777 nowych przypadków SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 lub współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami zmarło 42 mieszkańców regionu.

RadioZET.pl/ PAP/ Radio Poznań