Zamknij

Powrót do szkół. Nowy sondaż: Co trzeci Polak jest przeciwny

22.08.2020 09:09
Szkoła
fot. Piotr Molecki/East News

1 września rozpocznie się nowy rok szkolny 2020/2021, a MEN ogłosiło powrót dzieci do szkół. Z sondażu SW Research dla rp.pl wynika, że co trzeci Polak uważa, że dzieci nie powinny wrócić do nauki stacjonarnej w szkołach. 

Powrót dzieci do szkół - według epidemiologów i specjalistów ds. ochrony zdrowia, może znacznie przyspieszyć epidemię koronawirusa w Polsce. Portal rp.pl przytacza przykład Izraela, gdzie otwarcie szkół doprowadziło do nawrotu epidemii. Jednocześnie wskazuje, że w Danii, która otworzyła szkoły już pod koniec kwietnia, wznowienie działania szkół nie doprowadziło do wzrostu liczby zakażeń koronawirusem.

Powrót do szkół. Sondaż: Co trzeci Polak jest przeciwny 

W sondażu SW Research dla rp.pl na pytanie o to, czy w obecnej sytuacji epidemicznej dzieci powinny wrócić do szkół, 43,1 proc. respondentów odpowiedziało "tak"; odpowiedzi "nie" udzieliło 33,3 proc. respondentów. Zdania w sprawie powrotu dzieci do szkół nie ma 23,6 proc. ankietowanych.

Zobacz także

- Za powrotem dzieci do szkół 1 września najczęściej opowiadają się ankietowani pomiędzy 25-34 rokiem życia (51 proc.), z wyższym wykształceniem (45 proc.), zarabiający od 1001 do 2000 zł (51 proc.) oraz mieszkańcy wsi (45 proc.). Badani, którzy są przeciwnego zdania to najczęściej osoby do 24 roku życia (55 proc.), z wykształceniem podstawowym/gimnazjalnym (57 proc.), zarabiające poniżej 1000 zł (52 proc.) oraz mieszkańcy miast od 200 do 499 tys. mieszkańców (39 proc.) W każdej z możliwych odpowiedzi nie ma istotnych różnic pomiędzy płcią - komentuje wyniki sondażu Adam Jastrzębski z SW Research.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 18-19 sierpnia. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia.

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku 

RadioZET.pl/PAP