Zamknij

Powrót do szkół. W Sławnie odwołują zajęcia. ”Rozpoczną naukę 7 września”

26.08.2020 14:15
Dziecko w szkole
fot. Grzegorz Bukala/REPORTER

Powrót do szkół podstawowych w Sławnie został opóźniony. Dyrektorzy zdecydowali, że uczniowie rozpoczną naukę 7 września, a od 2 do 4 września będą mieć wolne od zajęć. Jako powód podano zagrożenie epidemiczne związane z powrotem dzieci z wakacji i pracą sezonową mieszkańców w miejscowościach nadmorskich.

Powrót do szkół i rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021 już za 6 dni. W Sławnie uczniowie podstawówek (w mieście są dwie) 1 września rozpoczną rok szkolny, ale nie będzie oficjalnej uroczystości, a jedynie spotkania organizacyjne klas w ustalonych godzinach i na podanych zasadach. Przez kolejne trzy dni dzieci będą miały wolne. Pierwsze lekcje zaplanowano na 7 września.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Maseczki obowiązkowe w częściach wspólnych? Szef MEN wyjaśnia 

Sławno. Uczniowie podstawówek rozpoczną naukę 7 września

Jak podano w komunikacie na stronie internetowej sławieńskiego magistratu, dyrektorzy podstawówek podjęli decyzję o ustaleniu od 2 do 4 września dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W konsekwencji lekcje w tych szkołach rozpoczną się 7 września.

Jako powód takiej decyzji podano zagrożenie epidemiczne związane z powrotem dzieci z wakacji oraz fakt, że wielu mieszkańców miasta pracowało podczas sezonu letniego w miejscowościach nadmorskich.

Zobacz także

Dyrektorzy podstawówek zgodnie z rozporządzeniem o organizacji roku szkolnego mają do swojej dyspozycji 8 dni, które mogą ogłosić jako dni wolne od zajęć. Zachodniopomorski wicekurator oświaty Bogusław Ogorzałek poinformował, że dyrektorzy powołując się na to rozporządzenie, nie muszą powiadamiać o swoich decyzjach w tej sprawie kuratorium ani sanepidu, nawet jeśli podają jako powód ustalenia dni wolnych zagrożenie epidemiczne.

Dyrektorzy znaleźli takie wyjście. Ich decyzja. Nie złamali prawa

– powiedział Ogorzałek. Dodał, że nie ma wiedzy, by w innych miastach czy gminach w Zachodniopomorskiem dyrektorzy szkół zastosowali podobne rozwiązanie i zajęcia miałyby się rozpocząć dopiero po kilku dniach od rozpoczęcia roku szkolnego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP