Zamknij

Powrót zimy w Polsce. Nawet 16-stopniowe mrozy!

Redakcja
12.03.2018 19:56
Mrozy wracają do Polski
fot. Shutterstock

Jeśli ktoś liczył, że po kilku słonecznych dniach, wiosna zagości u nas na stałe, mamy złą wiadomość. Wracają siarczyste mrozy, sięgające nawet kilkunastu kresek poniżej zera. Zimno będzie w całej Polsce, co najmniej do przyszłej środy 21 marca.

Długoterminowe prognozy pogody są jednoznaczne. Na wschodzie kraju już od najbliższego czwartku (15 marca) zrobi się mroźnie. Dwa dni później cała Polska zacznie się drugie uderzenie zimy rodem z Syberii.

Cała Polska skuta lodem

Masy zimnego powietrza napłyną nad południową Polskę, sprawiając, że temperatura w nocy spadnie nawet do 16 stopni poniżej zera. Co gorsze, niskie temperatury utrzymają się co najmniej do środy (21 marca). Na ten dzień w Warszawie prognozy wskazują nawet -12 stopni w godzinach porannych.

Mróz od Szczecina po Rzeszów

Nie ma co liczyć na szybkie nadejście wiosny. Z ujemnymi temperaturami (od -1 do -6) zmagać się będą nawet mieszkańcy woj. zachodnio-pomorskiego, które będzie najcieplejszym miejscem w kraju. Najzimniej – według prognoz – ma być w południowo-wschodnich regionach Polski.

Temperatura w Europie prognozowana na 18 marca:

18 marca

RadioZET.pl/yr.no/strzx