Drogi przejezdne, ale ślisko. Mżawka i deszcz utrudniają jazdę

Redakcja
26.12.2018 13:14
Drogi przejezdne, ale ślisko. Mżawka i deszcz utrudniają jazdę
fot. Shutterstock

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, ale w całym kraju występują utrudnienia z powodu mżawki lub deszczu – informuje GDDKiA i ostrzega wracających ze świątecznych wyjazdów. Bo choć na drogach krajowych od rana pracowało 75 pojazdów do zimowego utrzymania, miejscami może być ślisko!

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podają służby utrudnienia występują na niektórych drogach województw:

  • dolnośląskiego (od Świebodzic do granicy państwa oraz na odcinku Bolków do granicy państwa),
  • podkarpackiego (odcinek Sanok – Przemyśl),
  • małopolskiego (od Rabki Zdroju do granicy państwa, a także odcinki Rabka Zdrój – Zakopane i Nowy Targ – granica państwa).

Z opadami śniegu lub śniegu z deszczem muszą się liczyć kierowcy w województwach: śląskim, świętokrzyskim i małopolskim. Opady mżawki lub deszczu występują na terenie niemal całego kraju, jedynie z wyłączeniem województwa wielkopolskiego.

Zobacz także

Jaka pogoda 26 grudnia?

W środę zachmurzenie w całym kraju będzie przeważnie duże. Większe przejaśnienia możliwe są na północy.

Temperatura maksymalna od -1 st., 0 st. w obszarach podgórskich Karpat i 2 st. na wschodzie do 5 st., 7 st. na Pomorzu i wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, nad morzem początkowo dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni.

Wysoko w Karpatach wiatr powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne. Tam też spodziewane są opady śniegu.

Zobacz także

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa hPa i będzie powoli rosło.

mapa pog

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, na północnym wschodzie i wschodzie także deszczu ze śniegiem, w obszarach podgórskich Karpat i w Karpatach śniegu. Temperatura minimalna od -3 st. C, -2 st. C w obszarach podgórskich Karpat i -1 st. C na Suwalszczyźnie, do 3-5 st. C na Pomorzu i zachodzie oraz 5-7 st. C na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, w porywach do 60 km/h na wybrzeżu, zachodni. Wysoko w Karpatach wiatr powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

RadioZET.pl/PAP/JŚ