Zamknij

Tadeusz Rydzyk będzie miał swoją partię. Dokumenty rejestracyjne już w sądzie

Redakcja
04.12.2018 17:34
Tadeusz Rydzyk będzie miał swoją partię. Dokumenty rejestracyjne już w sądzie
fot. PAP

Do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął wniosek o rejestrację partii politycznej pod nazwą "Ruch Prawdziwa Europa” – informuje Wirtualna Polska. Pełnomocnikiem ugrupowania został europoseł Mirosław Piotrowski, blisko związany z Radiem Maryja i o. Tadeuszem Rydzykiem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dokumenty rejestracyjne miały wpłynąć do Sądu Okręgowego w Warszawie we wtorek ubiegłego tygodnia – wynika z ustaleń Wirtualnej Polski.

Pełnomocnikiem nowego ugrupowania o nazwie "Ruch Prawdziwa Europa” został eurodeputowany Mirosław Piotrowski, blisko związany z o. Tadeuszem Rydzykiem. Polityk wszedł do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku z list Prawa i Sprawiedliwości, jednak niespełna cztery miesiące po wyborach, podobnie jak w poprzedniej kadencji, wystąpił z delegacji PiS. Wysokie miejsca na listach PiS miał zawdzięczać właśnie ojcu Tadeuszowi Rydzykowi.

Zobacz także

Trzonem programowym partii „Ruch Prawdziwa Europa” mają być założenia inicjatywy "Europa Christi", która chce odbudować chrześcijańskie myślenie w Europie.

W rozmowie z portalem, Mirosław Piotrowski nie miał zbyt wiele do powiedzenia. - Szczegółowych informacji chętnie udzielę po wpisaniu Ruchu Prawdziwa Europa przez sąd do rejestru partii politycznych. Na tym etapie nie chciałbym się wypowiadać" – powiedział.

W sobotę Radio Maryja świętowało 27. rocznicę powstania. Do Torunia zjechały autokary ze słuchaczami z całego kraju, a także z pielgrzymami z zagranicy. Na oficjalnych uroczystościach nie zabrakło czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Nie pojawił się jednak na nich prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zobacz także

W trakcie uroczystych obchodów głos zabrał o. Tadeusz Rydzyk. Duchowny dopytywał, kto z osób na widowni był w kinie i "dołożył pieniądze do tamtej kasy". Sam przyznał, że filmu nie widział, ale dużo czytał o nim w internecie. 

RadioZET.pl/WirtualnaPolska/BM