Zamknij

Powstaną nowe pomniki smoleńskie. Jacek Sasin spytany o ich lokalizację

Redakcja
26.01.2018 19:54
Powstaną nowe pomniki smoleńskie. Jacek Sasin spytany o ich lokalizację
fot. Radio ZET

Powstaną w Polsce nowe pomniki smoleńskie. Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin w rozmowie z PAP poinformował, że na początku przyszłego tygodnia poinformują o nowych lokalizacjach.

Początkowe plany mówiły, że pomniki upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej mają być gotowe 10 kwietnia 2018 r. Pod koniec października zeszłego roku Komitet Społeczny Budowy Pomników ogłosił wyniki konkursu na budowę pomników: Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Miały one stanąć w pobliżu Pałacu Prezydenckiego i pl. Piłsudskiego w Warszawie.

Alternatywne lokalizacje

Okazuje się, że działacze postanowili znaleźć inne – alternatywne – lokalizacje, w których będzie można postawić pomniki. Sasin w rozmowie z PAP, mówił, że poszukiwane są lokalizacje, które „byłyby łatwiejsze do przeprowadzenia".

Zagłosuj

Uważasz, że powinny pojawić sie nowe pomniki smoleńskie?

Liczba głosów:

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów spytany o nowe lokalizacje pomników, odparł, że "w ciągu kilku dni będziemy na pewno w stanie jako Komitet Społeczny powiedzieć, jakie nowe lokalizacje są tymi wybranymi przez nas i o które będziemy chcieli ubiegać się jako te możliwe do zrealizowania".

Opóźnienia w procesie tworzenia

Plan postawienia pomnika Lecha Kaczyńskiego w dniu 10 kwietnia br. nie zostanie zrealizowany. Sasin mówi, że do tego czasu uda się co najwyżej wmurować kamień węgielny „tak, żeby można było powiedzieć, że proces budowy się rozpoczął”.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz